عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ایران: آشفتگی کنونی بازار در 40 سال گذشته بی‌سابقه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید آشفتگی کنونی بازار در 40 سال گذشته در ایران بی سابقه است و قیمت ها افسارگسیخته افزایش می یابد بنابراین دولت باید هرچه سریعتر وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کند.

به گزارش «خبرگزاری خانه ملت» مصطفی طاهری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورا روز شنبه 25 ژوئیه 2020 با بیان اینکه در حال حاضر راندمان حوزه صنعت پایین است، گفت: آشفتگی کنونی بازار در 40 سال گذشته، بی سابقه است و قیمت ها افسارگسیخته افزایش می یابد.

او اظهار کرد: اگرچه برخی، اداره وزارت صنعت، معدن و تجارت با سرپرست را دلیلی برای نابسامانی بازار می دانند اما دولتمردان تفکیک نشدن وزارت بازرگانی از صنعت را به عنوان دلیل اصلی آشوب موجود در بازار مطرح می‌کنند این در حالی است که این دو موضوع بهانه‌ای بیش نیست و به نوعی دولت در تلاش است تا با ادامه گرانی کالاها، بر ضرورت انتزاع وزارت بازرگانی از صمت تاکید کند.

این نماینده مجلس یازدهم با بیان اینکه به زعم برخی از نمایندگان، وزارت صنعت، معدن و تجارت می تواند با وزیری قوی، کاربلد و توانا به درستی اداره شود، اضافه کرد: صحبت های رئیس‌جمهوری نوعی گروکشی بوده که با توجه به شرایط کنونی کشور پسندیده نیست.

در پایان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دولت باید با توجه به قوانین و ساختار کنونی التهاب بازار را کاهش داده و درصدد ساماندهی قیمت ها برآید، ادامه داد: در حال حاضر دولت کار را زمین گذاشته و با بهانه تراشی از انجام وظیفه خود در حوزه تنظیم بازار شانه خالی می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید