سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان: سعودی دوست و حامی کشور ماست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه افغانستان شنبه 25 ژوئیه با نشر اعلامیه‌ای نوشت، محمدحنیف اتمر سرپرست این وزارت در تماس تلفنی با عادل الجبیر وزیر دولت در امور خارجه پادشاهی عربی سعودی گفت، ریاض دوست و حامی کابل است.

در این اعلامیه آمده است، این تماس تلفنی عصر جمعه 24 ژوئیه صورت گرفت و «در آغاز سرپرست وزارت امور خارجه جویای احوال خادم الحرمین الشریفین، پادشاه عربی سعودی گردیده و برای ایشان آرزوی صحت و سلامتی نمود».

اتمر گفت، پادشاهی عربی سعودی دوست و حامی مردم و دولت افغانستان است و حمایت ریاض از روند صلح از طریق کار مشترک دو کشور مهم و حیاتی می‌باشد.

سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان از همکاری‌های پادشاهی عربی سعودی در زمینه‌های مختلف از جمله اعلام آمادگی اخیر برای ساخت صدها باب مکتب در افغانستان ابراز ستایش کرد.

در همین حال، عادل الجبیر وزیر دولت در امور خارجه پادشاهی عربی سعودی در این تماس تلفنی از حمایت دوامدار سعودی از افغانستان در زمینه‌های مختلف به ویژه روند صلح تاکید کرد.

الجبیر علاوه کرد، پادشاهی عربی سعودی برای رسیدن افغان‌ها به صلح پایدار از هیچ نوع کمک و همکاری دریغ نخواهد کرد.

قابل ذکر است که پادشاهی عربی سعودی با افغانستان در بخش‌های مختلف همکاری کرده است.

سفارت سعودی در کابل اخیراً اعلام کرد که قرار است یک بیمارستان مجهز به ارزش 30 میلیون دالر در شهر کابل و صد باب مکتب در افغانستان بسازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید