رزمایش دریایی مشترک مصر و فرانسه در حوزه مدیترانه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در زمانی که ترکیه به پشتیبانی از شبه‌نظامیان وابسته به «دولت وفاق» در لیبی و دامن‌زدن به درگیری‌های جاری در منطقه مدیترانه ادامه می‌دهد، نیروی‌های دریایی مصر و فرانسه، رزمایشی سریع را در حوزه دریای مدیترانه به مورد اجرا گذاشتند.

تامر الرفاعی سخنگوی نظامی مصر شنبه 25 ژوئیه اعلام کرد که نیروهای دریایی مصر و فرانسه، رزمایش سریعی در حوزه ناوگان شمالی دریای مدیترانه با مشارکت ناوچه رادار گریز مصر موسوم به «زنده باد مصر» به همراه ناوچه رادار گریز فرانسه موسوم به «اکونیت» اجرا کردند.

در این رزمایش، شمار زیای از فعالیت‌های آموزشی حرفه‌ای مبتنی بر متدهای سازماندهی همکاری در اجرای ماموریت‌های رزمی دریایی علیه نیروهای دریایی دشمن فرضی با استفاده عملی از سلاح در درگیری با اهداف شناور و هوایی در کنار اجرای نبردهای تصادمی با استفاده از بالگردها به اجرا گذاشته شد.

سخنگوی نظامی مصر تأکید کرد که این رزمایش، میزان آمادگی حرفه‌ای خدمه ناوگان‌ها در اجرای ماموریت‌های رزمی محوله با دقت و کارآمدی بالا در کنار هماهنگی مشترک میان تمامی عوامل شرکت کننده در رزمایش به نمایش درآمد.

او افزود که این رزمایش‌ها درچارچوب پشتیبانی از محورهای همکاری مشترک میان نیروهای مسلح مصر و فرانسه و آشنایی با مدرن‌ترین متدهای رزمی در راستای بهبود مهارت‌ها و تجربیات رزمی و عملیاتی و حمایت از تلاش نیروهای امنیت دریایی و ثبات و آرامش حوزه مدیترانه اجرا شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید