کرونا جان دختر 3 ساله بلژیکی را گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات بهداشتی بلژیک روز جمعه 24 ژوئیه 2020 اعلام کردند یک دختر سه ساله در این کشور به دلیل ابتلا به کرونا جان باخت. بلژیک از نظر نرخ مرگ و میر براساس جمعیت، یکی از پر مرگ و میرترین کشورهای جهان بر اثر کرونا است.

سخنگوی وزارت بهداشت بلژیک گفت که روزانه حدود 3 نفر در این کشور بر اثر کرونا می‌میرند. در روزهای گذشته هم یک دختر 3 ساله و یک جوان 18 ساله بر اثر ابتلا به کووید 19 جان باختند.

اگرچه این دختر 3 ساله پیش از ابتلا به کرونا با مشکلات سلامتی شدیدی مواجه بود، اما سخنگوی وزارت بهداشت بلژیک درباره سهل‌انگاری افراد سالم در زمینه اقدامات پیشگیرانه هم هشدار داد و گفت که 85 درصد از افرادی که هفته گذشته در این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند، زیر 60 سال سن داشتند.

در کشور 11.4 میلیون نفری بلژیک تا کنون 64 هزار و 847 نفر به کرونا مبتلا شده و 9800 نفر جان باخته‌اند. این آمار بلژیک را در صدر کشورهای زیان‌دیده از کرونا به نسبت جمعیت در اروپا قرار می‌دهد.

مقامات بهداشتی بلژیک با انجام اقدامات سختگیرانه توانستند تا حدودی کنترل اوضاع را دوباره به دست آورند، اما با این حال در هفته گذشته روزانه به طور متوسط 15 نفر در بیمارستان‌های این کشور بستری شده است. این آمار 10 نفر در روز بیشتر از آمار هفته پیشتر است. در همین دوره زمانی نرخ مرگ و میر در این کشور از روزی 1.7 نفر به روزی 2.9 نفر رسید.

سوفیه ویلمس، نخست‌وزیر بلژیک روز پنج‌شنبه 23 ژوئیه کفت که دولتش تلاش‌هایش برای مقابله با افزایش مبتلایان به کرونا را دو چندان کرده و استفاده از ماسک را در هر جایی که تعداد زیادی از افراد تجمع می‌کنند، اجباری کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید