محکومیت 15 ساله برای مردی که قصد حمله تروریستی به مجسمه آزادی داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات آمریکایی اعلام کرد مرد جوانی که برای حمله تروریستی به مجسمه آزادی و کاخ سفید برنامه‌ریزی می‌کرد، شناسایی، دستگیر و به 15 سال زندان محکوم شد.

یک شهروند 23 ساله آمریکایی اهل ایالت جورجیا که در 16 ژانویه 2019 دستگیر شده بود، از سوی دادگاهی در آمریکا به 15 سال زندان محکوم شد. او اعتراف کرده بود که قصد حمله تروریستی به مجسمه آزادی و کاخ سفید را داشت.

این مرد که نام او «هاشر طهیب» اعلام شده، پیش از این قصد داشت با عضویت در داعش به عراق و سوریه برود، اما به بهانه گم‌شدن گذرنامه‌اش از رفتن به این دو کشور صرف نظر کرد، زیرا که به گمان او انجام عملیات تروریستی در خاک آمریکا بهتر است. او به دادگاه گفت که برای حمله تروریستی به مجسمه آزادی و کاخ سفید برنامه‌ریزی می‌کرد.

هاشر در دسامبر 2018 با یک مامور مخفی اف بی آی آشنا شده و نقشه خود برای حمله به کاخ سفید را با او در میان گذاشت. در هفته‌های بعد او جزئیات و تسلیحات مورد نیاز برای اجرای نقشه‌اش را به این مامور مخفی گفت.

مسلسل‌های نیمه اتوماتیک، نارنجک، موشک‌ ضد تانک و موشک‌انداز تسلیحاتی بودند که او برای اجرای عملیاتش نیاز داشت و تهیه آنها را به دوستش که همان مامور مخفی اف بی آی بود، سپرد.

هاشر طهیب هنگام تحویل گرفتن این تسلیحات دستگیر شد و مقامات قضایی آمریکا پس از محکوم کردن او به 15 سال زندان، تاکید کردند همه نقشه‌های هاشر نقش بر آب شده و در حال حاضر هیچ تهدیدی متوجه کاخ سفید و مجسمه آزادی نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید