ثبت 60 مورد جدید ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته در افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان جمعه 24 ژوئیه اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 60 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 35 هزار و 988 نفر افزایش یافت.

این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته 14 بیمار کرونا در این کشور جان‌باختند و 52 بیمار دیگر بهبود یافتند که شمار مجموع جان‌باختگان به یک هزار و 225 و بهبود یافتگان به 24 هزار و 573 نفر رسید.

روز گذشته (پنج‌شنبه 23 ژوئیه) محمدجواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه افغانستان در نشست خبری در کابل خطاب به شهروندان این کشور هشدار داد، خطر کرونا هنوزهم جدی است و اشتباه عید گذشته را تکرار نکنید.

عثمانی گفت، پیش از روزهای عید گذشته، میزان مبتلایان به ویروس کرونا کاهش یافته بود، اما دو هفته بعد از عید به دلیل بی‌پروایی مردم، میزان مبتلایان به شکل چشم‌گیری افزایش یافت.

وی به مردم توصیه کرد که در جریان روزهای عید در خانه بمانند و دیدوبازدیدشان را کاهش دهند.

عثمانی در ادامه صحبت‌هایش به بیماری کانگو نیز اشاره کرده گفت، برای جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس تب کانگو، هنگام قربانی حیوانات از دست‌کش استفاده و گوشت نیز خوب پخته شود.

سرپرست وزارت صحت عامه افغانستان تاکید کرد، برای جلوگیری از ویروس کرونا باید استفاده از ماسک، دست‌کش، شستن دست‌ها با صابون و رعایت فاصله‌های اجتماعی جدی عملی شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید