اشاره‌ای ناگهانی از سپاه و انتشار عکس متهم به ایجاد انفجار در تاسیسات نطنز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هنوز ابعاد پنهان انفجار تأسیسات نطنز در 2 ژوئیه جاری در پرده‌ای از ابهام باقی مانده و مسئولان ذیربط با سر باز‌ زدن از دادن توضیحات و جزئیات مربوط به این موضوع، صرفاً به نشانه رفتن انگشت اتهام به سوی «حملات سایبری» اکتفا می‌کنند.

نکته جدید در این خصوص این بار در قالب اشاره غیر مستقیم رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران مشاهده شد که شخصی به نام «ارشاد کریمی» را متهم ساخته‌اند که سالیان سال، پیمان کار پروژه‌های متعدد تأسیسات هسته‌ای بوده و مسئولیت آغاز چرخه روند غنی سازی اورانیوم در تأسیسات نطنز را بر عهده داشته ‌است.

ارشاد کریمی
ارشاد کریمی

رسانه‌های نزدیک به سپاه به نقل از منابع آگاه آورده‌اند که کریمی به یاری تیم خود مبادرت به منفجر کردن سالن سانتریفوژ کرده و زیان‌های بزرگی را به صنعت هسته‌ای ایران وارد ساخته ‌است.

به گفته این منابع، صلاحیت‌های کاری کریمی از سوی مرکز اطلاعاتی اصفهان حمایت می‌شده ‌است.

رخنه امنیتی

شایان ذکر است که جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس ایران چند روز پیشتر اعلام کرد که انفجار نطنز ناشی از رخنه امنیتی و عبور از خط قرمزها و موانع امنیتی بوده و به هیچ وجه ناشی از انفجار یک شی مشکوک نیست.

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز روز گذشته فاش ساخت که «چندین حمله سایبری، زیر ساخت‌های کشور را در چند ماه گذشته هدف قرار داده‌اند که از سوی کشورها یا گروه‌هایی سامان داده شده‌اند؛ ولی آتش‌سوزی‌های پر شمار چند هفته گذشته و حملات اخیرعلیه تأسیسات ایران را شامل نمی‌شود.

البته موسوی ماهیت این کشورها یا گروه‌ها را مشخص نکرد اما گفت که مهاجمان به اهداف اصلی خود دست نیافتند و ماهیت کشورهای حامی این گونه حملات، مشخص شده‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید