روحانی با وجود شیوع کرونا «برگزاری مراسم مذهبی محرم و صفر» را یک ضرورت قطعی دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس‌جمهوری ایران لزوم برگزاری «مراسم محرم و صفر» را با وجود شیوع ویروس کرونا در شهرهای محتلف این کشور یک نیاز روحی غیرقابل انکار دانست و برگزاری این «آئین» را یک ضرورت قطعی قلمداد کرد.

به گزارش «خبرگزاری ایسنا» حسن روحانی، روز پنجشنبه 23 ژوئیه 2020 در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا از لزوم برگزاری مراسم محرم با وجود شیوع ویروس کرونا سخن گفت.

او در این سخنان تصریح کرد «برگزاری مراسم مذهبی عزاداری امام حسین برای جامعه ما بهره‌های فراوان معنوی دارد و نمی‌توان از آن چشم پوشید. توسل به ائمه اطهار و به‌ خصوص بهره‌مندی‌های معنوی مردم از آئین‌های مرتبط با سوگواری حضرت سیدالشهدا یک نیاز روحی غیرقابل انکار بوده و برگزاری این آئین شکوهمند یک ضرورت قطعی است.»

روحانی در ادامه تاکید کرد: «بر همین اساس باید با توجه به تجربه مفید برگزاری مراسم مذهبی در ماه رمضان، دستورالعمل‌های لازم برای برگزاری مراسم در ایام محرم و صفر نیز طراحی شود.»

پیشتر رئیس‌جمهوری ایران اعلام کرده بود که براساس برآوردها تاکنون 25 میلیون ایرانی از جمعیت حدودا 83 میلیونی این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

گفتنی است سخنان روحانی در حالی ایراد شد که سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرده که طی 24 ساعت گذشته 221 نفر در اثر کووید 19 در این کشور جان باختند و مجموع فوتی‌های این بیماری از مرز 15 هزار نفر گذشت و به 15074 نفر رسید.

همزمان با اوج گرفتن موج دوم کووید 19 در ایران، آمار ابتلا نیز شتاب بالاتری گرفته است. همچنین سخنگوی وزارت بهداشت ایران، از «وضعیت قرمز» در استان‌های «خوزستان»، مازندران، فارس، آذربایجان‌های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام خبر داد.

به گفته او استان‌های تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد در وضعیت «هشدار» قرار دارند و موارد ابتلا به کرونا در اکثر استان‌های ایران از جمله خراسان رضوی همچنان رو به افزایش است و در این استان 17 شهرستان در «وضعیت قرمز» هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید