کشته شدن 31 طالب به شمول 13 شهروند پاکستانی در ننگرهار افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر والی ننگرهار در شرق افغانستان پنج‌شنبه 23 ژوئیه با نشر اعلامیه‌ای نوشت، در نتیجه ضد حمله نیروهای امنیتی افغان در این ولایت 31 جنگجوی طالبان به شمول 13 شهروند پاکستانی کشته شدند.

در این اعلامیه آمده که این حمله در منطقه «قیلغو» ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار رخ داد یک طالب اسیر و 15 طالب دیگر نیز زخمی شدند.
براساس این اعلامیه، در این حملات برنامه‌های طالبان برای حمله به پاسگاه‌های امنیتی خنثی شد و ده وسایط نقلیه و مقدار جنگ‌افزار این گروه نیز منهدم شد. گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

از سوی دیگر، طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در توییتی نوشت، طالبان عامل تشدید خشونت و جنگ‌اند و جنگ طالبان برای صلح نیست، اما نیروهای امنیتی افغان حالت دفاعی فعال دارند.

آرین افزود: «ختم جنگ مربوط به طالبان است، این گروه باید تصمیم بگیرد که آیا در کنار 19 گروه تروریستی به کشتار مردم بی‌گناه ادامه می‌دهد یا صلح را انتخاب می‌کند؟».

هم‌چنان، دفتر نمایندگی سیاسی سازمان ملل متحد(یوناما) در کابل در توییتی از گروه‌های درگیر در افغانستان خواسته که حالا وقت آن است که سطح خشونت را پایین بیاورید، زندانیان لازم را آزاد و گفت‌وگو‌های صلح را فوری آغاز نماید. یوناما از گروه‌های درگیر در افغانستان خواسته در ایام «عید قربان» خشونت را متوقف کنند.

گفتنی است که قرار است مذاکرات بین‌الافغانی به زودی آغاز شود و وزارت امور خارجه افغانستان گفته که 12 کشور اعلام آمادگی برای میزبانی از این مذاکرات کرده اند، اما در این روزها خشونت‌ها در این کشور افزایش یافته است.

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان گفته، وضعیت این کشور در 24 ساعت گذشته «بسیار خشن» بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید