پس از حادثه «روز سیاه» هکرها بار دیگر به حساب‌های کاربران در توییتر حمله کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در حالی تحقیقات در باره حملات اسرار آمیز و سنگین هکرها به توییتر که در هفته‌های گذشته هکرها اتفاق افتاد و به روز سیاه یا «چهارشنبه سیاه» معروف شد، هنوز به پایان ترسیده است، این شرکت روز پنجشنبه بار دیگر از هک شدن ده‌ها حساب مربوط به شخصیت‌های معروف در این شبکه خبر داد.

حملات مکرر به حساب‌های کاربران و هک شدن اطلاعات کاربر و به دنبال آن سایت معروف آنان در توییتر موجب مطرح شدن پرسش‌های زیادی از سوی میلیون‌ها نفر دارای حساب در این شبکه شده است.

در تحقیقات جدید، شرکت توییتر روز پنجشنبه اعلام کرد، این عملیات هکری که 136 حساب شخصیت‌های شناخته شده این سکو را هدف قرار داده بود، ممکن است به برخی از پیام‌های خصوصی از 36 حساب از جمله یک مقام منتخب در هلند دسترسی پیدا کرده باشد.

این شرکت در پستی در حساب پشتیبانی این پلتفرم در توییتر اظهار داشت که هیچ مدرک و اطلاعاتی را که حاکی از دسترسی به پیام‌های سایر مقامات مهم در این شبکه در دست ندارد.

توییتر همچین اعلام کرد که هکرها در این حمله جدید توانستند به شماره تلفن و ایمیل برخی از حساب افراد در این شبکه دسترسی پیدا کنند.
شرکت توییتر در روز چهارشنبه 15 ژوئیه نیر اعلام کرد که هکرها به سیستم‌های داخلی توییتر دسترسی پیدا کرده و حساب‌های توییتری شخصیت‌هایی مانند جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری آمریکا، باراک اوباما، رییس جمهوری سابق آمریکا و الون ماسک، میلیاردر معروف را به سرقت برده و از آنها برای درخواست پول دیجیتالی استفاده کرده بودند.

توییتر در جدیدترین بیانیه خود اعلام کرد که هکرها موفق شدند کنترل شمار اندکی از حساب‌های هدف گرفته شده را به دست آوردند و از آنها توییت ارسال کنند.

این شرکت در ادامه افزود: «به بررسی این که آیا رخنه کنندگان توانسته‌اند به اطلاعات خصوصی حساب‌های مورد هدفشان دست پیدا کنند، ادامه می‌دهد.
سایر حساب‌هایی که هدف گرفته شدند شامل حساب جف بزوس، موسس آمازون، وارن بافت، سرمایه گذار، بیل گیتس، یکی از موسسان مایکروسافت و اکانهای شرکت‌های اوبر تکنولوژیز و اپل بودند.

توییتر تاکید کرد که سرگرم همکاری با کاربرانی است که هکرها حساب آنها را به سرقت بردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، واحد سانفرانسیسکوی «اف بی آی» سرگرم تحقیقات درباره این حمله سایبری است و بسیاری از قانونگذاران آمریکایی خواستار پاسخگویی درباره نحوه وقوع این اتفاق شده‌اند.

طبق گزارش رویترز، مقامات آمریکایی می‌گویند هکرها در این حمله مرتکب کلاهبرداری ارز دیجیتالی شده‌اند و آمار بلاک چینها نشان می‌دهد که این کلاهبرداران سایبری به ارزش 100 هزار دلار ارز دیجیتالی دریافت کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size