هشدار وزارت بهداشت افغانستان: خطر کرونا جدی است اشتباه عید گذشته را تکرار نکنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمدجواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان پنج‌شنبه 23 ژوئیه در نشست خبری در کابل خطاب به شهروندان این کشور هشدار داد، خطر کرونا هنوزهم جدی است و اشتباه عید گذشته را تکرار نکنید.

به گزارش روزنامه «هشت صبح» عثمانی اضافه کرد، پیش از روزهای عید گذشته، میزان مبتلایان به ویروس کرونا کاهش یافته بود، اما دو هفته بعد از عید به دلیل بی‌پروایی مردم، میزان مبتلایان به شکل چشم‌گیری افزایش یافت.

وی به مردم توصیه کرد که در جریان روزهای عید در خانه بمانند و دیدوبازدیدشان را کاهش دهند.

عثمانی در ادامه صحبت‌هایش به بیماری کانگو نیز اشاره کرده گفت، برای جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس تب کانگو، هنگام قربانی حیوانات از دست‌کش استفاده و گوشت نیز خوب پخته شود.

سرپرست وزارت صحت عامه افغانستان تاکید کرد، برای جلوگیری از ویروس کرونا باید استفاده از ماسک، دست‌کش، شستن دست‌ها با صابون و رعایت فاصله‌های اجتماعی جدی عملی شود.

از سوی دیگر، وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان امروز اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 201 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 35 هزار و 928 نفر افزایش یافت.

این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته 21 بیمار کرونا در این کشور جان‌باختند و 614 بیمار دیگر بهبود یافتند که شمار مجموع جان‌باختگان به یک هزار و 211 و بهبود یافتگان به 24 هزار و 521 نفر رسید.

شایان ذکر است که شبکه خبری CNN اخیراً گزارش داد که یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که استفاده از ماسک، شستن دست‌ها و رعایت فاصله‌های اجتماعی می‌تواند شیوع کرونا را متوقف کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید