لغو ممنوعیت ورود به آمریکا برای اتباع ایران و چند کشور دیگر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش رسانه‌های آمریکایی، مجلس نمایندگان آمریکا اواخر چهارشنبه 22 ژوئیه طرحی را به تصویب رساند که به موجب آن فرمان بحث‌برانگیز و جنجالی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع برخی کشورهای خاص از جمله ایران به آمریکا را ملغی و صدور چنین احکامی از سوی وی را محدود خواهد کرد؛ بنابراین گزارش دونالد ترامپ دو فرمان اجرایی 13769 و 1370 را به امضا رساند که به موجب آن ورود اتباع کشورهای، سوریه، لیبی، سومالی، سودان و یمن را به خاک آمریکا محدود و منع می‌کرد، درحالی که وی حکم اولی را خود ملغی و حکم دوم را به امضا رساند، اما برخی از قضات فدرال آمریکا این احکام را ملغی و این موضوع در دیوان عالی آمریکا قرار دارد.

سایت پلتیکو دراین باره نوشت: هدف از اقدام مجلس نمایندگان در حقیقت جلوگیری از ممنوعیت آنچه ترامپ آنرا «منع ورود مسلمانان به آمریکا» می‌خواند، می‌باشد.

بر اساس این گزارش، این طرح که به ابتکار دمکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شده بود، به مدت چهارماه به حالت تعلیق درآمد اما سرانجام با 233 رای موافق در برابر183 رای مخالف به تصویب رسید و قرار است پس از آن به تصویب سنای آمریکا نیز برسد.

تارنمای پلتیکو افزود:طرح مصوب مجلس نمایندگان آمریکا، اعمال حکم‌های تبعیض مذهبی در امور مهاجرتی و دیگر مواردی که در راستای منافع ملی آمریکا قرار ندارد را برای رئیس‌جمهوری آمریکا، وزارت خارجه و وزارت امنیت داخلی آمریکا منع و محدود می‌کند.

ترامپ محدودیت‌های ورود به خاک آمریکا را بر تعدادی از کشورهای مسلمان پرجمعیت جهان در سال 2017 میلادی وضع کرد و آنها را یک خطر امنیتی نامید، درحالی که نمایندگان دمکرات در مجلس نمایندگان گفته‌اند که مخاطره امنیت ملی باید مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید