ترس از کرونا باعث لغو برگزاری مراسم اعطای جایزه نوبل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بنیاد نوبل که برگزاری مراسم سالانه اعطای جایزه نوبل را مدیریت می‌کند، چهارشنبه 22 ژوئیه از لغو برگزاری این مراسم در دسامبر سال جاری میلادی به علت شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، لغو برگزاری مراسم حضوری اعطای جایزه نوبل به معنای عدم اعطای جایزه مذکور به برگزیدگان نیست و بنیاد نوبل تصریح کرده که امسال این کار به شیوه‌هایی جدید انجام می‌شود.

Advertisement

این اولین بار از سال 1956 بدین سو است که مراسم حضوری اعطای جایزه نوبل لغو شده و برگزار نمی‌شود.

در آن سال این مراسم حضوری لغو شد تا نیازی به دعوت از سفیر شوروی به مراسم نباشد. در سال 1956 شوروی به علت مقابله با انقلاب مجارستان مورد انتقادهای شدید قرار گرفته بود.

در بخشی از بیانیه بنیاد نوبل در این زمینه آمده ‌است: امسال سال خاصی است و همگان باید با فداکاری خود را به‌طور کامل با شرایط جدید منطبق سازند.

برندگان جایزه نوبل معمولاً در رشته‌های فیزیک، پزشکی، شیمی، ادبیات، صلح و اقتصاد از 5 تا 12 ماه اکتبر معرفی شده و سپس مراسم اعطای جایزه به افراد برگزیده در رشته‌های مختلف علمی در هفته نوبل در ماه دسامبر در استکهلم پایتخت سوئد برگزار می‌شود.

تعداد حضار این مراسم معمولاً به 1300 نفر می‌رسد و بدیهی است که در شرایط شیوع ویروس کرونا گردهمایی این چنینی بسیار خطرناک بوده و می‌تواند منجر به بیمار شدن صدها نفر بیانجامد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم