ترامپ: اگر مردم بخواهند نخستین واکسن کرونا را من می‌زنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا تأکید کرد «اگر مردم از من بخواهند است، قطعاً به عنوان اولین یا آخرین نفر واکسن خواهم زد.»

رئیس‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه 22 ژوئیه در «فاکس‌نیوز» گفت:» اگر اولین نفر باشم که واکسن کرونا می‌زند، مردم می‌گویند او عجب خودخواه است. برخی دیگر هم خواهند گفت: این کار شجاعانه‌ای است. اگر مردم از من بخواهند و فکر کنند این کار درستی است، قطعاً به عنوان اولین یا آخرین نفر واکسن خواهم زد.»

او همچنین گفت که تمایل بسیاری دارد تا درمعرض درمان‌های تحول‌یافته برای بیماری کووید 19 قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: «تقریباً ترجیح می‌دهم اولین نفری که تحت این درمان قرار می‌گیرد، خودم باشم. شما به بیمارستان می‌روید، مردم را بهتر می‌کنید. اما ما با همین داروی «رمدسیویر» و چیزهای دیگر، وضعیت خوبی داریم. استروئیدها عالی به نظر می‌رسند و پلاسما هم واقعاً خوب به نظر می‌رسد.»

شایان ذکر است که واکسن آزمایشی که توسط شرکت‌های دارویی «فایزر» و «بیو ان تک» توسعه داده شده، باید مورد تأیید اداره غذا و داروی آمریکا هم قرار بگیرد. این دو شرکت، اکنون در مراحل ابتدایی آزمایش انسانی هستند و اگر موفق شوند، تا کریسمس 100 میلیون واکسن تولید خواهند کرد.

بعد از دریافت 100میلیون واکسن، دولت آمریکا به «فایزر» و «بیو ان تک»، مبلغ 1.95 میلیارد دلار پرداخت خواهد کرد. آمریکا قادر خواهد بود تا 500 میلیون واکسن دیگر نیز در سال 2021 دریافت کند.

آمریکا در صدر کشورهای آسیب‌دیده از ویروس کووید 19 باقی مانده و بر اساس داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز، تا به امروز، بیش از 3.9 میلیون مورد مبتلا به ویروس کرونا و 143 هزار و 147 مرگ ناشی از آن را به ثبت رسانده ‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید