ترامپ: احتمال بستن کنسولگری‌های دیگر چین را بعید نمی‌دانم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از بسته شدن کنسولگری چین در شهر هوستون ایالت تگزاس آمریکا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده شامگاه چهارشنبه 22 ژوئیه 2020 به وقت محلی این کشور تاکید کرد که او احتمال بستن دیگر کنسولگری‌های چین در خاک آمریکا را بعید نمی‌داند.

به گزارش خبرگزاری‌ها این اظهارات دونالد ترامپ چهارشنبه طی کنفرانسی خبری او درباره تحولات بحران پاندمی کرونا در ایالات متحده و در واکنش به سوالی در این‌باره مطرح شد.

اظهارات ترامپ در پی آن مطرح می‌شود که مقامات آمریکایی چین را به کاربرد کنسولگری‌‌اش در شهر هوستون ایالت تگزاس آمریکا برای سرقت پژوهش‌های پزشکی با ارزشی متهم کرده‌اند.

از طرفی چین چهارشنبه اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا به طور ناگهانی از پکن خواسته تا کنسولگری‌اش در هیوستن را ببندد. چین در واکنش به این اقدام آمریکا تهدید کرد چنانچه واشنگتن از موضعش در این‌باره عقب‌نشینی نکند به آن واکنش نشان خواهد داد.

چین در بیانیه‌ای که از سوی وزارت خارجه این کشور صادر شده درخواست واشنگتن از پکن برای بستن کنسولگری‌اش در هیوستن را محکوم و این اقدام را «توهین‌آمیز» خوانده و تقبیح کرد.

علی‌رغم همه تنش‌های موجود میان واشنگتن و پکن، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سه‌شنبه اما برای همکاری با چین یا هر کشور دیگری جهت تولید واکسنی برای ویروس جدید کرونا و استفاده از آن در ایالات متحده آمریکا اعلام آمادگی کرده بود.

شایان ذکر است ترامپ همواره تلاش کرده تا چین را به سوءمدیریت پاندمی کرونا متهم کند که برای اولین بار در شهر ووهان چین انتشار یافته و با گسترش به ایالات متحده آمریکا تاکنون باعث مرگ بیش از 140 هزار نفر از آمریکایی‌ها شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید