ارتش لیبی: اگر کشتی‌های ترکیه به سواحل لیبی نزدیک شوند آنها را نابود خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروی دریایی ارتش ملی لیبی شامگاه چهارشنبه 22 ژوئیه 2020 ضمن هشدار به ترکیه تهدید کرد هر شناور متخاصمی به آب‌های سرزمینی لیبی وارد شود را نابود خواهد کرد.

به گزارش العربیه ابوبکر الابیض مدیر اداره عقیدتی سیاسی در نیروی دریایی لیبی چهارشنبه طی کنفرانسی خبری ضمن تاکید این‌که ارتش لیبی توانایی‌‌های لازم برای عقب راندن دشمنان را دارد، توضیح داد هر شناور دریایی ترکیه که برای نزدیک شدن به سواحل لیبی تلاش کند را نابود خواهد کرد.

او در ادامه گفت که نیروی دریایی لیبی از توانمندی‌ها و آمادگی‌های لازم برای مقابله با تمام احتمالات برخوردار است و در این راستا سامانه‌های موشکی خود را آماده و در سواحل لیبی مستقر کرده و سکوهای جدیدی را نیز برای پرتاب موشک‌ها مجهز و آزمایش کرده است.

از سویی سرلشکر فرج المهدوی فرمانده ستاد نیروهای دریایی در ارتش لیبی گفت که ارتش کشورش اکنون از توانایی‌های لازم برای نابود کردن هر کشتی در فاصله 100 کیلومتری از سواحل لیبی برخوردار شده است.او افزود که یگان‌های نیروی دریایی ترکیه اولین اهداف این موشک‌ها خواهند بود که قابلیت‌هایشان در غرق کردن هر کشتی در سطح جهان شناخته شده است.

این در حالی است که کشتی‌های حفاری ترکیه علی‌رغم نگرانی‌ها و مخالفت‌های اروپا در اقدامی تحریک‌آمیز عملیات حفاری نفت و گاز در شرق دریای مدیترانه را آغاز کرده و بیش از هر زمانی به تشدید اختلافات بر سر مالکیت منابع طبیعی در شرق دریای مدیترانه دامن زده‌اند.

سرلشکر احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی نیز در این کنفرانس خبری مشترک تاکید کرد که خطوط دفاعی شهرهای سرت و الجفره با استحکامات، سلاح، یگان‌های زرهی و سامانه‌های موشکی و راداری به شدت تقویت شده است.

المسماری همچنین تاکید کرد که ارتش ملی لیبی به راه‌حل سیاسی برای محقق کردن منافع همه مردم معتقد است اما در عین حال باید برای هر رویارویی نظامی احتمالی در لیبی آمادگی‌ داشته باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید