ابراز نگرانی نماینده «انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر» نسبت به وضعیت اهل سنت ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حمید قره گزلو نماینده «انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر» در نشست مجازى كه اخيرا با «کمیسیونر آزادی بین‌المللی ادیان» و دیگر گزارشگران سازمان‌های حقوق بشری داشته است؛ نسبت به وضعیت اهل سنت ایران و همچنین دیگر زندانیان سیاسی در این کشور ابراز نگرانی نمودند.

به گزارش روز پنج‌شنبه 23 ژویئه 2020 «شبکه جهانی کلمه»، در بخشی از گزارش «قره گزلو» آمده است که «ظلم و ستم علیه سنی‌های ایران که جمعیت 25 میلیون نفری متشکل از اقوام بسیاری در سرتاسر ایران را تشکیل می‌دهند، همچنان ادامه دارد.»

این گزارش اعلام نموده: تنها در یک هفته گذشته ، 17 سنی بازداشت و 2 نفر نیز اعدام شده‌اند؛ یک نفر در اثر شکنجه در زندان درگذشت. همچنین یک «دانشمند هسته‌ای کُرد»، ساعت‌ها در خانه خود شکنجه و سپس توسط اوباش سپاه به دار آویخته شد.

این گزارش هشدار داه است که ارعاب و آزار و اذیت رهبران مذهبی اهلسنت، بدون هیچ دلیل مشخص، همچنان ادامه دارد.

گزارش مذکور نسبت به وضعیت جسمی دیگر زندانیان سیاسی در ایران از جمله «محمد نوری‌زاد» و «نرگس محمدی» نیز ابراز نگرانی کرده و تاکید نموده است که جان این افراد در خطر جدی است.

این گزارش با اشاره به سخنان رئیس قوه قضاییه ایران که «تظاهرات‌ها تحمل نمی‌شود»؛ هشدار داده است که مسئولان ايرانى به شدت با معترضین برخورد می‌کنند. رژیم در حال حاضر حملات، آزار و اذیت و بازداشت مخالفان خود را شدت بخشیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید