آمریکا: وضعیت افغانستان در 24 ساعت گذشته بسیار خشن بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان پنج‌شنبه 23 ژوئیه در توییتی نوشت، وضعیت افغانستان در 24 ساعت گذشته «بسیار خشن» بوده است و بسیاری جان‌های شان را از دست دادند.

خلیلزاد در ادامه نوشت، براساس عکس‌ها و شاهدان عینی در میان قربانیان حمله هوایی ارتش افغان در ولایت هرات کودکان نیز شامل هستند، «ما این حمله را محکوم می‌کنیم و از تحقیقات حمایت می‌نمایم».

به گفته خلیلزاد، مردم افغانستان خواهان آغاز فوری مذاکرات صلح هستند و همه گروه‌های درگیر باید از جان غیرنظامیان محافظت کنند.

در همین حال، مقام‌های ولایت هرات افغانستان تایید کردند که تجمع طالبان در منطقه «خم زیارت» ولسوالی گذره این ولایت دیروز چهارشنبه آماج حملات هوایی قرار گرفت.

برخی رسانه‌های خبری به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که در این حملات هوایی 45 نفر کشته شدند و 16 نفر دیگر زخم برداشتند.

از سوی دیگر، قاری یوسف احمدی سخنگوی گروه طالبان در خبرنامه‌ای نوشت، در این حملات هوایی ارتش افغان 20 غیرنظامی کشته و زخمی شدند.

اما وزارت دفاع ملی افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت این وزارت « ادعاهای آسیب رسیدن به افراد ملکی در حملات نیروهای افغان در منطقه ی «خم زیارت» ولسوالی گذره هرات را به گونه جدی تحقیق و‌ بررسی می‌کند. نتیجه بررسی‌ها و تحقیقات با مردم و رسانه‌ها شریک خواهد شد».

گفتنی است که نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان در شرایطی وضعیت این کشور را در 24 ساعت گذشته «بسیار خشن» گفته که در این روزها خشونت‌ها در افغانستان افزایش یافته و روند مبادله زندانیان میان طالبان و دولت کابل هنوز به پایان نرسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید