آغاز مجدد پرواز «هواپیمایی ماهان» به چین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقصود اسعد سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در ایران از برقراری پروازهای تهران- گوانگجو چین به صورت هفتگی خبر داد.

به گزارش ایسنا، او پنجشنبه 23 ژوئیه توضیح داد که سفر به گوانگجو برای همه آزاد نیست بلکه تنها کسانی می‌توانند به چین پرواز کنند که اقامت یا تابعیت این کشور را داشته باشند یا این که ویزای کاری یا تحصیلی معتبر داشته باشند.

شرکت هواپیمایی ماهان پروازهای ایران-چین را انجام می‌دهد. بعد از شیوع کرونا در چین، این شرکت مدعی شد که پروازهایش به چین را از 16 بهمن متوقف کرده، اما بررسی‌های انجام شده نشان می‌داد این پروازها از تهران به چهار شهر چین مطابق برنامه از پیش تعیین‌شده ادامه داشت.

بعدها شرکت ماهان مدعی شد پروازهایش برای بازگردان اتباع ایرانی از چین و واردات دارو بوده ‌است.

ادامه پروازهای این شرکت به چین یکی از دلایل احتمالی شیوع کرونا در ایران معرفی شده ‌است.

اعلام شده که اولین پرواز امشب به‌وسیله شرکت هواپیمایی ماهان از فرودگاه امام تهران انجام می‌شود.

اسعد سامانی همچنین درباره لغو پروازهای ترکیه به ایران گفت: «سفر به ترکیه مانند دوبی برای همه آزاد نبوده، گرچه ترکیه پروازهای ایران به کشورش را به صورت ناگهانی کنسل کرد اما مردم می‌توانند بهای بلیت پروازهای کنسل شده‌شان را از ایرلاین‌ها دریافت کنند یا اعتبار بلیط بلیت‌ها را برای آینده نگه دارند.»

گفتنی است گزارش‌های تحقیقی دو ماه پیش نشان داد که چطور هواپیمایی ماهان در گسترش ویروس کرونا در خاورمیانه نقش داشته ‌است.

بر أساس این گزارش‌ها، تجزیه و تحلیل اطلاعات مسیر پرواز و استفاده از منابع موجود مثل ویدیو و عکس نشان می‌دهد که چطور ماهان ایر اولین مسافران ناقل ویروس کرونا را از ایران به عراق و لبنان برده و با وجود ممنوعیت، به پروازهایش به کشورهای مختلف دنیا ادامه داده ‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید