ویدیو؛ کشته شدن 18 «تروریست» در حمله ناکام به یک مقر امنیتی در سینای مصر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش مصر شامگاه سه‌شنبه 21 ژوئیه 2020 از ناکام گذاشتن حمله تروریستی به یکی از مقرهای امنیتی در شمال سینا و کشته شدن 18 عنصر «تروریستی» در این درگیری‌ها خبر داد.

به گزارش العربیه ارتش مصر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهایش موفق شدند تلاش عناصر تکفیری با استفاده از 4 خودرو و تعدادی از عناصر تروریستی برای حمله به یکی از مقرهای امنیتی در منطقه بئر العبد را خنثی کنند.

ارتش در این‌باره توضیح داد که نیروهای تامین کننده مقر امنیتی با همکاری نیروی هوایی موفق شدند «عناصر تکفیری» را در یکی از مزارع و در داخل منازل غیر مسکونی تحت تعقیب قرار دهند که طی این عملیات 18 نفر از عناصر تکفیری و از جمله آنها فردی که کمربند انفجار به تن داشت کشته شدند و 4 خودرو آنها که 3 تا از آنها بمب‌گذاری شده بود منهدم شدند.

ارتش مصر همچنین اعلام داشت که طی عملیات تعقیب و گریز و درگیری با این عناصر تروریستی 2 نظامی کشته و 4 تن دیگر زخمی شدند.

به گفته شاهدان عینی و منابع قبیله‌ای تعدادی از عناصر تروریستی و از جمله آنها افرادی انتحاری مقر پادگان ارتش در روستای رابعه واقع در منطقه بئر العبد را مورد حمله قرار دادند که طی آن درگیری‌هایی با سلاح‌های سنگین به وقوع پیوست و زبانه‌های آتش در اطراف این مکان مشاهده شده و نیروهای ارتش موفق شدند تعدادی از عناصر تروریستی را از پای درآورند.

به گفته این منابع نیروهای هوایی مصر اقدام به پاکسازی منطقه کرده و تعدادی از عناصر را هنگام فرار تعقیب کرده و موفق شدند تعداد زیادی از عناصر تروریستی را از پای درآورند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید