واکنش صالح به پارلمان افغانستان: نان فقیر را گرفتن نه هنر است نه شجاعت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان چهارشنبه 22 ژوئیه در واکنش به رد برنامه «دسترخوان ملی» از سوی پارلمان این کشور اعلام کرد، نان فقیر را گرفتن نه هنر است نه شجاعت.

امرالله صالح در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشت: «ولسی جرگه(مجلس نمایندگان) عزیز و گرامی !رد برنامه دسترخوان ملی از سوی شما به معنای این نیست که بانک جهانی وادار یا ترغیب می‌شود که این پول را برای پروژه‌ها و طرح‌های زیربنایی تخصیص دهد. نخیر. این بودیجه جز لاینفک تلاش برای کاهش گرسنگی است – حتا نه فقر».

صالح در ادامه نوشت: «اگر این مسله را در سطح یک خانواده به تمثیل بگیریم این است که شما خانواده‌ای را که در گرسنگی به سر می‌برد می‌خواهید قناعت دهید که نان نخورند و از صرفه‌جویی شان خانه آباد کنند. گرسنه نان خواب می‌بیند نه خانه».

معاون اول ریئس‌جمهوری افغانستان در پایان نوشت: «آخر اینکه شما پس از سال‌های سال و در فقدان تمرکز اساسی بر مسایل اساسی دسترخوان فقرا را با خشم و شتاب دور انداختید نه اینکه طرحی را تعدیل کرده باشید. امید است بخاطر خودتان و جایگاه تان در جامعه دوباره فکر کنید. نان فقیر را گرفتن نه هنر است نه شجاعت».

قابل ذکر است که محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان شنبه 18 ژوئیه 2020 برنامه کمک غذایی به نیازمندان تحت نام «دسترخوان ملی» را با هزینه 244 میلیون دالر افتتاح کرد، اما مجلس نمایندگان این کشور سه‌شنبه هفته جاری این برنامه «دسترخوان ملی» را با اکثریت آرا رد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید