خشم دمکرات‌ها از کنفرانس‌های ترامپ و حمله پلوسی به او

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به نظر می‌رسد که دموکرات‌ها از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به بازگشت مجدد به صحنه رسانه‌ها و برگزاری مکرر کنفرانس‌های روزانه مطبوعاتی در باره امور مربوط به ویروس کرونا خشمگین و ناراضی هستند زیرا به گفته ناظران سیاسی این کنفرانس‌ها به روشی می‌تواند به جلب اطمینان مردم آمریکا و کسب رای آنها برای انتخاب مجدد ترامپ برای دوره دوم ریاست جمهوری کمک کند.

در همین راستا نانسی پلوسی در مصاحبه با «سی ان ان» با اشاره به مصاحبه اخیر ترامپ، گفت: «با توجه به اظهارات اخیر رئیس جمهوری من فکر می‌کنم او به اشتباهاتی که تاکنون مرتکب شده، پی برده است او اکنون ماسک به صورتش زد و اعتراف کرد که این ویروس یک «فریب»نیست بلکه یک بیماری همه‌گیر است که به دلیل سهل‌انگاری او اوضاع در آمریکا به جای بهبودی بدتر شده است».

پلوسی با تأکید بر اظهارات گذشته خود مبنی بر سهل انگاری ترامپ در رابطه با مقابله با ویروس کرونا در این مصاحبه گفت: «در واقع مشخص است که این ویروس «ویروس ترامپ» است.

پلوسی تلاش کرد تا در این مصاحبه به اظهارات روز سه‌شنبه دونالد ترامپ که در کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید ایراد کرده بود، پاسخ دهد.

ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی خود به آمریکایی‌ها توصیه کرد، برای جلوگیری از شیوع بیماری از ماسک استفاده کنند و دست خود را مرتب بشویند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

گفتنی است که رئیس‌جمهوری آمریکا پیش از این خودش از زدن ماسک خودداری می‌کرد.

ترامپ در کنفرانس‌های خبری روز سه‌شنبه گفت:«متاسفانه اوضاع احتمالا پیش از آن که رو به بهبودی بگذارد، وخیم‌تر خواهد شد».

رئیس جمهوری آمریکا گفت:«ما از همه می‌خواهیم که در اماکنی که امکان فاصله‌گیری فیزیکی وجود ندارد، حتما ماسک بزنند. لطفا ماسک تهیه کنید. خوش‌تان بیاید یا نیاید، ماسک زدن فایده و اثر مهمی دارد و ما باید هر آنچه از دست‌مان بر می‌آید انجام دهیم».

پلوسی در واکنش به این اظهارات ترامپ گفت: «اگر او ماه‌ها پیش گفته بود ، بگذارید ماسک بپوشیم ، بگذاریم به جای سازماندهی تجمعات و راهپیمایی فاصله اجتماعی را رعایت کنیم، بیشتر مردم حرف‌های او را به عنوان رئیس جمهوری گوش می دادند».

وی افزود: «او رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا است».

پلوسی همچنین به سی ان ان گفت که هزاران نفر در آمریکا جانشان را از دست دادند و این به دلیل سهل‌انگاری و عدم پاسخگویی به موقع ترامپ رخ داد.

او افزود :«فکر می‌کنم این امر روشن است ما به 4 میلیون مبتلا به کرونا و 140 هزار جان‌باخته نزدیک می‌شویم. اگر پوشیدن ماسک برای دونالد ترامپ در حال حاضر مهم است، چرا از ماه مارس مهم نبود ترامپ به جای اینکه به ما بگویید باید ماسک بزنیم می‌گفت تا ماه آوریل همه ما می‌توانیم با هم به کلیسا برویم!. امیدوارم چنین بود اما او هیچ پایه علمی برای اظهارات خود نداشت».

به گفته ناظران سیاسی آمریکا، انتقادهاب نانسی پلوسی در این مصاحبه یکی از شدیدترین انتقادهای او از ترامپ در رابطه با بیماری کرونا بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید