حملات هوایی بالای تجمع طالبان در هرات؛ 45 نفر کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ولایت هرات در غرب افغانستان اعلام کردند، در نتیجه حملات هوایی چهارشنبه 22 ژوئیه بالای تجمع گروه طالبان و حامیان این گروه در این ولایت 45 نفر کشته شدند و 16 نفر دیگر زخم برداشتند.

به گزارش روزنامه «اطلاعات روز» عبدالعلی فقیریار ولسوال(فرماندار) ولسوالی ادرسکن ولایت هرات گفت، قاری غلام نبی از فرماندهان برجسته‌ طالبان در ولسوالی ادرسکن پس از رهایی از زندان بگرام به هرات برگشته بود و افراد طالبان برای بازدید از وی تجمع کرده بودند.

فقیریار اضافه کرد، این رویداد در ساحه«خم زیارت» در مرز ولسوالی‌های گذره، پشتون زرغون و ادرسکن ولایت هرات رخ داد که در میان کشته شدگان این رویداد جنگجویان گروه طالبان و حامیان این گروه شامل هستند.

وی تایید کرد، در نتیجه انفجار ماین کنار جاده‌ای در روستای موسوم به «استو» در مرز ولسوالی‌های گذره و ادرسکن ولایت هرات، خواهر غلام نبی فرمانده برجسته‌ طالبان با یک کودک و یک مرد زخمی شدند و یک کودک این زن نیز کشته شده است. او ادامه داد که این زن در حال رفتن برای دیدار برادرش بود.

در همین حال، دفتر والی هرات با نشر اعلامیه‌ای نوشت، این حملات هوایی زمانی رخ داد که «عبدالله اکبری، مولوی حیدر، ملارحمت‌الله، ذبیح‌الله اکبری، ملامحمد مشهور به ادریس و ملا عبدالحق مشهور به اسامه» از فرماندهان مطرح طالبان در ولسوالی‌های گذره، ادرسکن و پشتون زرغون ولایت هرات در این تجمع حضور داشتند که در این حملات هوایی شماری از افراد طالبان کشته و زخمی شدند و مقداری از جنگ‌افزار این گروه نیز منهدم شد.

مقام‌های ولایت هرات در مورد این حملات که توسط نیروهای ارتش افغان یا نیروهای خارجی صورت گرفته چیزی نگفته اند.

از سوی دیگر، قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان با نشر اعلامیه ای مدعی شد، در دو حمله هوایى در ولسوالى گذره ولایت هرات، 20 غیرنظامى کشته و یا زخمى شده‌اند که در حمله‌ اول غیرنظامیان هدف قرار گرفتند زمانی که مردم براى بردن اجساد و زخمیان جمع شدند، حمله دوم نیز رخ داد.

قابل ذکر است که ولایت هرات در غرب افغانستان از جمله ولایت‌های نسبتاً ناامن این کشور به شمار می‌رود که جنگجویان طالبان در بیشتر از ولسوالی‌های آن فعالیت دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید