انفجار دو موتر بمب‌گذاری شده در ولایت هلمند افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ولایت هلمند در جنوب افغانستان چهارشنبه 22 ژوئیه از انفجار دو موتر(خودرو) بمب‌گذاری شده در این ولایت خبر دادند.

عمر زواک سخنگوی والی هلمند به «تلویزیون یک افغانستان» گفت، طالبان دیشب یک موتربمب‌گذاری را در نزدیک کندک سربازان ارتش در ساحه‌ «شهرا» مربوط شهر لشکرگاه مرکز این ولایت و موتربمب‌گذاری دیگر را بر یک مرکز امنیتی در مسیر شاهراه قندهار – لشکرگاه انفجار دادند.

زواک تایید کرد در این دو حمله انتحاری دو سرباز امنیتی افغان کشته شدند و شش تن دیگر زخم برداشتند.

وی علاوه کرد، پس از انفجار اول، درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان رخ داد که در پی آن، به گروه طالبان تلفاتی وارد شده‌است.

در همین حال، یک منبع از بخش عاجل بیمارستان ولایت هلمند به شرط حفظ هویت‌اش گفته است، در پی این دو رویداد سه جسد و 10 زخمی به بیمارستان منتقل شده است.

گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

گفتنی است که صدیق صدیقی سخنگوی رئیس‌جمهوری افغانستان سه‌شنبه 21 ژوئیه در نشست خبری در کابل گفت، حکومت این کشور هنوزهم طالبان را به عنوان یک گروه «دهشت افگن» می‌شناسد.

به گزارش طلوع نیوز، صدیقی اضافه کرد، حکومت افغانستان هنوزهم طالبان را به حیث یک گروه «دهشت افگن» می‌شناسد، اما حکومت کابل خواهان پایان جنگ در این کشور است.

صدیقی ادامه داد، تعهد طالبان نسبت به صلح اندک است و افزایش خشونت‌ها از سوی طالبان پذیرفتنی نیست و امید مردم را نسبت به صلح صدمه می‌زند.

وی تاکید کرد، طالبان باید تغییر در افغانستان را بپذیرند و مذاکرات بین‌الافغانی باید به زودی آغاز شود و طالبان با توقف خشونت آمادگی‌اش را برای این مذاکرات نشان دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید