سعودی: پنج‌شنبه هفته آینده روز عرفه و جمعه 31 ژوئیه اولین روز عید قربان خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاه عالی پادشاهی عربی سعودی شامگاه دوشنبه 20 ژوئیه 2020 در پی عدم رؤیت هلال ماه ذیحجه، امروز سه‌شنبه را مکمل ماه ذیقعده، فردا چهارشنبه را یکم ماه ذیحجه، روز پنج‌شنبه هفته آینده 30 ژوئیه را مصادف با روز عرفه و روز جمعه 31 ژوئیه 2020 را اولین روز عید قربان اعلام کرد.

بنا به بیانیه منتشر شده از سوی خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، « اداره رؤیت هلال‌ها در دادگاه عالی در شهر ریاض پایتخت سعودی شامگاه دوشنبه 29 ذیقعده امسال 1441 هـ.ق با بررسی رؤیت‌های هلال ماه ذیحجه و پس از اطلاع یافتن از پیام‌های دادگاهها و کمیته‌های استهلال در مناطق پادشاهی سعودی در این رابطه محرز شد که هیچکس شهادت‌نامه‌ای را مبنی بر رؤیت هلال پس از غروب امروز (دوشنبه) ارائه نداده است».

این بیانیه که شامگاه دوشنبه صادر شده افزود« بدین وسیله فردا سه‌شنبه مکمل ماه 30 روزه ذیقعده و طبق تقویم ام القری پس فردا چهارشنبه مصادف با 22 ژوئیه 2020 اولین روز ماه ذیحجه سال 1441 هـ.ق است و پس از آن پنج‌شنبه هفته آینده 9 ماه ذیحجه مصادف با 30 ژوئیه روز عرفه و روز جمعه بعد از آن (31 ژوئیه 2020) عید قربان خواهد بود».

شایان ذکر است وزارت حج و عمره پادشاهی عربی سعودی پیش از این دوشنبه 20 ژوئیه 2020 خبر از آغاز دوره 7 روزه تدابیر قرنطینه خانگی برای آن دسته از حجاج بیت‌الله الحرام داد که معیارها و شروط بهداشتی وضع شده از سوی دولت این کشور جهت شرکت در موسم حج امسال 1441هـ.ق. بر آنها منطبق شده است.

وزارت حج و عمره سعودی توضیح داد که معیارها و شروط بهداشتی مربوط به انتخاب حجاج امسال بر مبنای پروتکل‌ بهداشتی مورد اعتماد از سوی دولت پادشاهی عربی سعودی جهت مبارزه با پاندمی کرونا اتخاذ شده است.

وزارت حج و عمره پادشاهی عربی سعودی همچنین پیش‌تر اعلام کرده بود که استانداردهای بهداشتی معیار انتخاب حجاج امسال خواهد بود و علاوه بر آن مفاد پروتکل بهداشتی مربوط به تست تشخیص کرونا قبل از سفر به مکه و قرنطینه خانگی دیگری پس از پایان یافتن از مناسک حج در مورد حجاج به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید