سازمان جهانی بهداشت از پیشرفت مثبت در مورد واکسن کرونا خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با انتشار اخبار امیدوار کننده درباره واکسن ضد بیماری کرونا که تاکنون جان صدها هزار نفر در سراسر جهان را گرفته و میلیون‌ها تن دیگر را بیمار کرده است.سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه تأیید کرد که پیشرفت مثبتی در مورد درمان این بیماری صورت گرفته است. اما این سازمان در عین حال تاکید کرد، که هنوز راهی طولانی در پیش است.»

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس «مایکل رایان» مدیر بخش برنامه‌های اضطراری سازمان جهانی بهداشت در کنفرانسی خبری در ژنو سوئیس نسبت به نتایج اولیه دو واکسن کرونا ابراز خوشحالی کرد و گفت: «ما باید به سمت آزمایش‌های با مقیاس بزرگ‌تر در جهان واقعی حرکت کنیم»

اظهارات مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت پس از آن ایراد شد که آزمایش دو واكسن ضد Covid 19 كه یکی در بریتانیا و دومی در چین در حال تولید هستند، پاسخ ایمنی مثبت نشان دادند.

براساس نتایج دو آزمایش بالینی اکسفورد و دانشگاه چین که روز دوشنبه به طور جداگانه در ژورنال پزشکی بریتانیا منتشر شد، این واکسن برای ایجاد سیستم ایمنی در بدن برای مقابله با ویروس کرونا بسیار مفید بوده است.

رایان افزود: برای رسیدن به مرحله نهایی و موفقیت کامل واکسن هنور فاصله داریم اما دیدن اطلاعات و محصولات بیشتری که به این مرحله بسیار مهم از کشف واکسن رسیده، بسیار خوب است.

اظهارات رایان در حالی است که دانشمندان دانشگاه آکسفورد با انتشار مقاله‌ای در نشریه «لانست» اعلام کردند که واکسن آنها با آزمایش روی صدها نفر باعث شده که سیستم ایمنی آنها وادار به پاسخ شود.

همچنین محققان چینی نیز در مقاله‌ای خبر دادند که آنها نیز از تکنیکی شبیه دانشمندان دانشگاه آکسفورد استفاده کرده‌اند که باعث شده تا سیستم ایمنی افراد در مقابل ویروس کرونا وادار به واکنش شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه بیماری کرونا تا ساعت 11 روز دوشنبه 606,605 هزار نفر در سراسر جهان جان خود را از دست دادند. بیش 14,528,490 نفر به این بیماری مبتلا شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید