سعودی؛ آغاز قرنطینه خانگی یک هفته‌ای حجاج پیش از برگزاری مراسم حج امسال

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت حج و عمره پادشاهی عربی سعودی دوشنبه 20 ژوئیه 2020 اعلام کرد دوره 7 روزه تدابیر قرنطینه خانگی برای آن دسته از حجاج بیت‌الله الحرام که معیارها و شروط بهداشتی وضع شده از سوی دولت این کشور جهت شرکت در موسم حج امسال 1441هـ.ق. بر آنها منطبق شده، آغاز شد.

وزارت حج و عمره سعودی توضیح داد که معیارها و شروط بهداشتی مربوط به انتخاب حجاج امسال بر مبنای پروتکل‌ بهداشتی مورد اعتماد از سوی دولت پادشاهی عربی سعودی جهت مبارزه با پاندمی کرونا اتخاذ شده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت حج و عمره پادشاهی عربی سعودی همچنین اعلام کرد که استانداردهای بهداشتی معیار انتخاب حجاج امسال خواهند بود و علاوه بر آن مفاد پروتکل بهداشتی مربوط به تست تشخیص کرونا قبل از سفر به مکه و قرنطینه خانگی دیگری پس از پایان یافتن از مناسک حج در مورد حجاج به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

شایان ذکر است که فرمانده نیروهای تامین کننده امنیت حج یکشنبه اعلام کرد که آمادگی‌ها برای برگزاری موسم حج امسال تکمیل شده و از تعدادی از تدابیر پیشگیرانه‌ای پرده برداشت که طی انجام مناسک حج امسال باید از آنها پیروی شود.

او همچنین اعلام کرد که حج امسال با مشارکت تعداد محدودی از اتباع کشورهای مختلف برگزار می‌شود.

فرمانده نیروهای تامین کننده امنیت حج تاکید کرد که بدون مجوز اجازه ورود به مشاعر داده نخواهد شد.

او همچنین تاکید کرد در چارچوب تدابیر شدیدی که مقامات در سایه انتشار ویروس جدید کرونا برای حفظ ایمنی، سلامت و امنیت حجاج اتخاذ کرده‌اند، کسانی که اقدامات غیرقانونی انجام دهند تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید