دور اول امتحان کانکور در افغانستان زیر سایه کرونا برگزار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت تحصیلات عالی افغانستان تایید کرد، دور اول امتحان کانکور پس از پنج ماه تأخیر یکشنبه 19 ژوئیه در 17 ولایت این کشور در زیر سایه ویروس کرونا برگزار شد.

به گزارش منابع خبری، این وزارت اضافه کرد، دور اول امتحان کانکور با رعایت تدابیر صحی در ولایت‌های بادغیس، ارزگان، دایکندی، پنجشیر، زابل، پکتیکا، سرپل، سمنگان، فراه، کندز، غور، کنر، لوگر، قندهار، میدان وردک، نورستان و نیمروز برگزار شد.

در همین حال، ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت: «کابینه تصمیم اتخاذ کرد که مکاتب و پوهنتون‌ها(دانشگاه) سر از تاریخ 15 اسد(مرداد) سالروان با در نظرداشت رعایت سفارشات و معیارهای صحی، مشروط بر اینکه وضعیت ابتلا به ویروس کرونا در سطح کشور به اساس ارزیابی وزارت صحت عامه، الی زمان فوق‌الذکر تشدید نیابد، آغاز گردد».

از سوی دیگر، وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان امروز یکشنبه اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 174 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 35 هزار و 463 نفر افزایش یافت.

این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته 17 بیمار کرونا در این کشور جان‌باختند و 361 بیمار دیگر بهبود یافتند که شمار مجموع جان‌باختگان به یک هزار و 181 و بهبود یافتگان به 23 هزار و 641 نفر رسید.

براساس گفته وزارت صحت عامه افغانستان، ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار و پکتیا این کشور بیشترین افراد آلوده به ویروس کرونا را دارند.

شایان ذکر است که وزارت صحت عامه افغانستان گفته که شیوع ویروس کرونا در این کشور رو به کاهش است، اما این وزارت تلاش دارد با اتخاذ تدابیر از موج دوم ویروس کرونا در این کشور جلوگیری کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید