هشتگ# «ظریف خوش نیامدی» عراقی‌ها در شبکه‌‌های اجتماعی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بسیاری از فعالان عراقی با راه‌اندازی هشتگ «ظریف خوش نیامدی به عراق» از سفر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به این کشور ابراز نارضایتی کردند.
این هشتگ# به صورت گسترده در شبه های اجتماعی عراق منتشر شد به خصوص که ظریف در شرایط به عراق سفر می‌کند که اغلب عراقی‌ها رژیم ایران را به دست داشتن در قتل کنشگران از طریق شبه نظامیان وابسته به خود متهم می‌کنند.

بسیاری از فعالان اینترنتی عراق با نشر تصاویری طنزآمیز از ظریف در اینترنت به خصوص در توییتر و فیس بوک پرسش‌هایی در مورد هدف از دیدار ظریف از بغداد آنهم پیش از سفر مورد انتظار روز دوشنبه مصطفی الکاظمی به کشور پادشاهی سعودی، مطرح کردند.

Advertisement

برخی عراقی‌ها سفر ظریف را به منزله تلاش ایران برای کارشکنی در مسیر برقراری روابط خوب میان عراق و کشورهای عربی قلمداد کردند و برخی نبز گفتند پس از اینکه امارات متحده عربی و سعودی تصمیم گرفتن برق عراق را تامیین کنند ایران به جنب و جوش افتاده تا نگذارد این پروسه تحقق یابد .

دیدار ظریف پس از تنش ماه گذشته میان مصطفی الکاظمی و برخی از شبه نظامیان وابسته به ایران صورت گرفته است. پس از حمله نیروی ضد تروریستی عراق به مقرهای تیپ های حزب الله عراق که به ایران وابسته است و بازداشت یک ایران و 14 تن از عناصر تروریستی شبه نظامیان حزب الله که برای حمله به پایگاه آمریکا برنامه ریزی می کردند، روابط الکاظمی با گروه‌های وابسته به ایران تیره شد.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق قرار است روز دوشنبه برای دیدار از پادشاهی سعودی به ریاض سفر کند
الکاظمی قرار است پس از دیدار از ریاض به ایران نیز سفر کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید