زایمان زنی که اصلا نمی‌دانست باردار است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک زن 31 بریتانیایی در حالی در خانه خود وضع حمل کرد که اصلا نمی‌دانست باردار است و دردهای شکمی او پیش از آن سندرم روده تحریک‌پذیر تشخیص داده شده بود.

شارلوت ویلر اسمیث، وکیل 31 ساله بریتانیایی بدون آنکه علائم بارداری مانند بزرگ شدن شکم در او دیده شود، به مدت 9 ماه باردار بود، بدون اینکه از این موضوع خبر داشته باشد.

خانم شارلوت به برنامه تلویزیونی Good Morning Britain گفت که به مدت دو روز دچار درد معده شده بود و پزشکان به او گفتند که دلیل این موضوع سندرم روده تحریک‌پذیر و جمع‌شدن گازهای شکمی است. او بدون آنکه متوجه بارداری‌اش باشد، 7 کیلومتر دویده بود و در جلسات تمرینی خصوصی هم شرکت کرده بود.

این مادر جوان در ادامه توضیح داد، همسرش در بیرون خانه در حال ورزش کردن و دویدن بود که او دچار درد زایمان شد. او گفت: «زمانی که از پله‌های خانه بالا و پایین می‌رفتم شکمم درد گرفت. فکر کردم به دستشویی بروم، شاید واقعا دلیل این درد جمع شدن گازهای شکمی باشد. زمانی که خروج بند ناف را دیدم متوجه شدم که داستان چیز دیگری است. فورا به همسرم و اورژانس زنگ زدم و تا قبل از رسیدن آنها دخترم را در هال خانه‌مان به دنیا آوردم. »

او از همسرش و از تیم اورژانس به ویژه در زمینه احیاء موفقیت‌آمیز دخترش که به شدت بیمار بود، تشکر کرد. او گفت که همسرش توانسته با به یاد آوردن اصول کمک‌های اولیه که در مدرسه ابتدایی یاد گرفته بود، به او کمک کند.

پزشک تیم اورژانس هم از خونسردی و آرامش خانم و آقای اسمیث ابراز خرسندی کرد. دختر این خانواده در زمان تولد به کمبود شدید اکسیژن دچار شده بود که با کمک تیم پزشکی توانست نجات پیدا کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید