دلار 25هزار تومانی و یارانه 2دلاری!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس آخرین گزارش‌ها هر دلار آمریکا در بازار تهران بار دیگر رکورد دیگری برجای گذاشت و وارد کانال 25هزار تومانی شد.

روزنامه‌های داخلی امروز یکشنبه 19 ژوئیه درباره افزایش نرخ دلار با عناوینی مثل «سکوت تلخ»، «صعود در سکوت»، «بی‌توجهی دولتمردان به گذر دلار از مرز 25هزار تومان» و «کمر ریال تا خورد» نوشتند: ایران ارز به اندازه کافی ندارد. کما این‌که ارز یک کالاست و مانند هر کالای دیگری تابع عرضه و تقاضاست. صادرات نفتی ایران سقوط کرده و ارز دریافتی ایران کم شده‌است. صادرات غیرنفتی ایران رشد قابل قبولی نداشته و زیرساخت‌ها و بسترهای لازم برای افزایش صادرات فراهم نشده‌ است.

روزنامه آفتاب یزد نوشت: در شرایطی که هر روز دلار و سکه رکورد جدیدی را می‌زنند مسئولان مرتبط از جمله رئیس بانک مرکزی سکوت اختیار کرده‌اند. کارشناسان اقتصادی معتقدند تداوم این روند منجر به کوچکترشدن هر چه بیشتر سفره مردم از جمله طبقه متوسط می‌شود.

ارزش یارانه مردم به 2 دلار رسیده ‌است

به گزارش خبرگزاری ایسنا، حسینی‌کیا نماینده سنقر در مجلس ایران با انتقاد از وضعیت اقتصادی کشور و فشار اقتصادی بر دوش مردم گفت: یارانه مردم ارزش 2 دلار پیدا کرده ‌است.

حسینی‌کیا در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به مسوولیت دولت در برابر مردم بیان کرد: هدف از برجام برداشتن تحریم‌های ظالمانه بود، اما امروز نتیجه چند سال مذاکره، شدیدتر شدن تحریم‌ها و فشار اقتصادی بر مردم و دلار بالای 20 هزار تومان و سکه بالای 10 میلیون و قیمت مسکن دست نیافتنی شده‌است.

وی درباره «قیمت نجومی مسکن» و جایگاه گوشت و مرغ و تخم‌مرغ در سفره مردم از دولتمردان پرسید: آیا از وضعیت زندگی کارگران و بازنشستگان که مجبورند دو شیفت برای گذران زندگی خود کار کنند مطلع هستید؟ آیا وضعیت نیمه‌جان را می‌بینید؟

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید