دختر افغان دو طالب را که قاتل والدین‌اش بودند کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ولایت غور افغانستان یک‌شنبه 19 ژوئیه تایید کردند که یک دختر با برادر کوچک‌اش در ولسوالی «تیوره» این ولایت دو جنگجوی طالبان را که قاتل والدینش بودند کشتند.

محمدرفیق اعلم ولسوال(فرماندار) ولسوالی تیوره ولایت غور به روزنامه «اطلاعات روز» گفت، طالبان شامگاه پنج‌شنبه 16 ژوئیه 2020 بالای روستای موسوم به «کوریه» در 35 کیلومتری غرب ولسوالی تیوره حمله کرده و سه نفر به‌شمول مادر و پدر این دختر و پسر را کشتند.

اعلم اضافه کرد، در واکنش به این اقدام طالبان، دختر 15 ساله با برادر 12 ساله خود دست به انتقام‌گیری از طالبان زده‌اند. وی ادامه داد، این دو کودک هر کدام یک جنگجوی گروه طالبان را کشتند و سید معصوم معاون نام‌نهاد(خودخوانده) استخبارات طالبان را نیز شدیداً زخمی کرده‌اند.

محمدرفیق اعلم علاوه کرد، در حال حاضر این دختر و پسر در یک منطقه امن در ولسوالی تیوره ولایت غور منتقل شده اند.

گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است. از سوی دیگر، این اقدام خواهر و برادر در شبکه‌های اجتماعی نیز به‌گونه گسترده بازتاب یافته است. برخی کاربران افغان این کار آنها را ستودند، اما برخی کاربران نیز از دست‌به‌دست کردن عکس‌های این دو نفر انتقاد کرده و نوشتند که چنین کار امنیت جانی این دو کودک را به خطر می‌اندازد و آنها را در مقابل مرگ زودهنگام قرار خواهد داد.

شایان ذکر است که ولایت غور در غرب افغانستان از جمله ولایت‌های ناامن این کشور است که مخالفان مسلح دولت در بیشتر از نقاط آن فعالیت گسترده دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید