دبیر کمیسیون امنیت‌ملی مجلس ایران: دولت باید اجرای پروتکل الحاقی را متوقف کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

علی علیزاده دبیر کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دولت باید اجرای پروتکل را متوقف کند و اجرای دوباره آن را مشروط به شرایط جدیدی کند و نمی‌شود هم چوپ را بخوریم و هم منافعی نداشته باشیم.

علیزاده یکشنبه 19 ژوئیه د رگفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم (نزدیک به سپاه پاسداران) با اشاره به جزئیات طرح الزام دولت به تعلیق اجرای پروتکل الحاقی اظهار داشت: ایران پروتکل الحاقی را به صورت داوطلبانه پذیرفته و الزامی به اجرای آن نداریم و از نظر حقوقی برای ما تبعات خاصی ندارد.

او در این گفت‌وگو افزود: از جهت سیاسی و شانتاژ بین‌المللی حتی در شورای امنیت ممکن است برای ما عواقب محدودی داشته باشد اما پاسخ ما این است که آیا پایبندی به الزامی که برای ما فقط ضرر داشته و هیچ سودی نداشته منطقی است؟

علیزاده در ادامه خاطرنشان کرد: برداشت ما این است که وضعیت و انزوای ما از این وضعیت موجود بدتر نخواهد شد.

دبیر کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس ابراز کرد: دولت باید اجرای پروتکل را متوقف کند و اجرای دوباره آن را مشروط به شرایط جدیدی کند و نمی‌شود هم چوپ را بخوریم و هم منافعی نداشته باشیم.

علیزاده تصریح کرد: حرف آخرما این است که این ما نیستیم که باید بگوییم چرا باید خارج بشویم بلکه آنها باید بگویند چرا باید همچنان پروتکل را اجرا کنیم؟

بیشترین بازدید موضوعات مهم