دبیر کمیسیون امنیت‌ملی مجلس ایران: دولت باید اجرای پروتکل الحاقی را متوقف کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

علی علیزاده دبیر کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دولت باید اجرای پروتکل را متوقف کند و اجرای دوباره آن را مشروط به شرایط جدیدی کند و نمی‌شود هم چوپ را بخوریم و هم منافعی نداشته باشیم.

علیزاده یکشنبه 19 ژوئیه د رگفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم (نزدیک به سپاه پاسداران) با اشاره به جزئیات طرح الزام دولت به تعلیق اجرای پروتکل الحاقی اظهار داشت: ایران پروتکل الحاقی را به صورت داوطلبانه پذیرفته و الزامی به اجرای آن نداریم و از نظر حقوقی برای ما تبعات خاصی ندارد.

او در این گفت‌وگو افزود: از جهت سیاسی و شانتاژ بین‌المللی حتی در شورای امنیت ممکن است برای ما عواقب محدودی داشته باشد اما پاسخ ما این است که آیا پایبندی به الزامی که برای ما فقط ضرر داشته و هیچ سودی نداشته منطقی است؟

علیزاده در ادامه خاطرنشان کرد: برداشت ما این است که وضعیت و انزوای ما از این وضعیت موجود بدتر نخواهد شد.

دبیر کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس ابراز کرد: دولت باید اجرای پروتکل را متوقف کند و اجرای دوباره آن را مشروط به شرایط جدیدی کند و نمی‌شود هم چوپ را بخوریم و هم منافعی نداشته باشیم.

علیزاده تصریح کرد: حرف آخرما این است که این ما نیستیم که باید بگوییم چرا باید خارج بشویم بلکه آنها باید بگویند چرا باید همچنان پروتکل را اجرا کنیم؟

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید