با 5 دلار این ماسک را بخرید و احتمال ابتلا به کرونا را 99 درصد بکاهید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروهی از دانشمندان دانشگاهی در تورنتو کانادا اعلام کردند ماسکی ساخته‌اند که می‌توان با درجه اطمینان 99 درصد مانع انتقال ویروس کرونا میان افراد شود.

به گفته این دانشمندان سطح بیرونی این ماسک نوعی رنگ به خود دارد که 99 درصد از ویروس‌ها را طی چند دقیقه از بین می‌برد و این ماسک بارها و در شرایط مختلف آزمایش شده و دانشمندان می‌گویند که اطمینان دارند، می‌تواند ویروس‌ها را از کار انداخته و مانع انتقال آنها میان افراد شود.

این ماسک که اولین از نوع خود در جهان معرفی شده، از سوی شرکت «تریومد» ساخته شده و «پییر جان میسییه» مدیر عامل این شرکت با انتشار بیانیه‌ای گفت که ماسک ساخت شرکتش می‌تواند مانع ابتلا به کرونا و محافظت از سیستم تنفسی افراد شود.

او در ادامه توضیح داد: برای توسعه این فناوری ضد میکروبی، سال‌ها زمان و میلیون‌ها دلار هزینه صرف شده است.»

گروهی از دانشمندان بخش ژنتیک دانشگاه پزشکی تورنتو به سرپرستی دکتر «اسکات گری» کارایی این ماسک پیشرفته را امتحان کرده و نتایج مثبت آن را تایید کرده‌اند.

در بیانیه‌ای که این گروه از دانشمندان منتشر کردند، آمده که رنگ روی این ماسک می‌تواند به احتمال 99 درصد مانع ابتلا به کرونا شود. همچنین ویروس‌هایی که روی سطح خارجی این ماسک می‌نشیند، امکان و توان سرایت به دیگران را از دست می‌دهند. آزمایش‌های متعددی روی این ماسک انجام شده و ماسک تریومد از همه این آزمایش‌ها سربلند بیرون آمد.

شرکت تریومد در حال حاضر هر عدد از این ماسک‌ها را به قیمت 7 دلار کانادا، معادل 5 دلار آمریکا عرضه می‌کند.

مطالعات مختلف نشان داد که استفاده از ماسک می‌تواند مانع از انتقال ویروس کرونا میان افراد شود و همین امر بسیاری از کشورها را به اجبار شهروندان به استفاده از ماسک، به ویژه در اماکن عمومی، وا داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size