پاسخ مصر به ترکیه: هدف ما مقابله با تروریسم و انتقال تندروها به لیبی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مصر شنبه 18 ژوئیه اقدام به پاسخگویی به ترکیه در خصوص دیدار عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهوری مصر با شیوخ و روسای قبائل لیبی کرد.

احمد حافظ سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر از مواضع برخی از مسئولان ترکیه در خصوص میزان مشروعیت در خواست اطراف منتخب و چهره‌های اجتماعی لیبی برای برخورداری از پشتیبانی مصر در رویارویی با تروریسم و نیروهای تندروی که از مرز ترکیه با سوریه به لیبی آورده می‌شوند، ابراز شگفتی کرد.

سخنگوی وزارت خارجه مصر همچنین با ابراز شگفتی از اقدامات ماجراجویانه دولت آمریکا در بازی با سرنوشت مردم ترکیه از طریق دخالت و درگیر شدن در بحران‌های کشورهای عربی و پیچیده‌تر کردن آنها عنوان نمود که این گونه دخالت‌ها در راستای چیره سازی جریان‌هایی معین نه به علت محبوبیت مردمی آنها بلکه به خاطر سرسپردگی ایدئولوژیک برای تبلیغ به نفع پاره‌ای جهات قرار دارد تا از طریق، منابع مالی و انسانی مردم ترکیه در معرض حیف و میل قرار بگیرد.

سخنگوی وزارت خارجه مصر با تأکید بر مخالفت این کشور با دخالت ورزی‌های سیاسی و نظامی ترکیه در امور سیاسی کشورهای عرب که فاقد هر گونه مشروعیت و وجاهت قانونی بوده و ناقض مصوبه‌های شواری امنیت چه در رابطه بار عارق یا سوریه یا لیبی است، خاطرنشان کرد که ملت‌های عرب با هر گونه تلاش یا چشم‌داشت در راستای تحقق منافع یا اهداف بی ارتباط با آنها، مخالفت می‌ورزند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید