فراخوان روسیه و امارات برای برقراری آتش‌بس فوری در لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات‌متحده عربی شنبه 18 ژوئیه 2020 در گفتگویی تلفنی خواستار توقف فوری اقدامات خصمانه و دستیابی به راه حل سیاسی فراگیری برای درگیری‌ها در لیبی و دیگر اماکن بحران‌زده در منطقه شدند.

بنا به اعلام وزارت خارجه روسیه در گفتگوی تلفنی سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات‌متحده عربی دو طرف تعدادی از مسائل ضروری را مورد بررسی قرار دادند.

از سویی شیخ عبدالله بن زاید ضمن تاکید بر موضع ثابت دولت امارات‌متحده عربی در حمایت از روند سیاسی برای حل بحران لیبی، تلاش‌های مصر در این زمینه را مورد تحسین قرار داد.

پیش از این نیز انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات متحده عربی پنج‌شنبه گذشته گفت بود که جهان عرب و پایتخت‌هایش نباید بدون حساب و مجازات به میدان مشاعی برای دخالت‌های منطقه‌ای تبدیل شود.
انور قرقاش طی توئیتی بر شبکه توئیتر افزود که دوره دخالت‌های حشدها، شبه‌نظامیان و «مزدوران ینی‌ چری» ناچار باید برای همیشه پایان پذیرد.

انور قرقاش
انور قرقاش

قرقاش در ادامه گفت «تاریخ هر کسی که حاکمیتش را برباد داده و با انگیزه حزبی یا به بهانه ضعف در نظام عربی به نیروهای منطقه‌ای پناه ببرد و از آنها قدرت بگیرد را به سختی مجازات خواهد کرد».

امارات متحده عربی سه‌شنبه 14ژوئیه نسبت به تلاش‌های دولت الوفاق مورد حمایت ترکیه برای پیشروی به سوی شهر سرت در لیبی هشدار داده بود.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام) انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات متحده عربی هشدار داده بود «طبل‌های جنگی که در اطراف سرت در کشور برادر لیبی کوبیده می‌شود، تهدیدی است که تحوّلی بزرگ و پیامد‌های انسانی و سیاسی خطرناکی را در پی خواهد داشت».

وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات در توئیتی بر شبکه «توئیتر» گفته بود: «امارات خواستار برقراری آتش‌بس فوری، غلبه دادن حکمت، ورود به گفتگوهای میان طرف‌های لیبی در چارچوب مرجع‌های بین‌المللی آشکار و بی‌توجهی به تحریک‌های منطقه و اهدافش است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید