داوران برنامه «عصر جدید» به‌دلیل بازنشر هشتگ «اعدام نکنید» تذکر سیاسی گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

داوران برنامه تلویزیونی «عصر جدید» که هشتگ «#اعدام_نکنید» را بازنشر کرده بودند از سوی «شبکه سه سیمای ایران» تذکر گرفته و پست‌های خود را حذف کردند.

خبرگزاری فارس روز شنبه 18 ژوئیه 2020 در گزارشی نوشت «سومین قسمت از دور دوم مسابقه بزرگ استعدادیابی ایران امشب و فردا شب (شنبه و یکشنبه) روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت و به تاثیر از کرونا، تغییراتی به خود دیده است.»

بنابر این گزارش، این برنامه درحالی امشب روی آنتن می رود که 2 تن از داوران این مسابقه از سوی مدیر شبکه سه به دلیل حمایت از هشتک اعدام نکنید تذکر دریافت کرده اند و پست های خود در اینستاگرام را حذف کرده اند.

«امین حیایی» و «رویا نونهالی» هفته گذشته و درست زمانی که جریان توئیتری اعدام نکنید در فضای مجازی به راه افتاده بود، این مطلب را در اینستاگرام خود نشر داده بودند.

گفتنی است پس از آنکه غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه ایران از تایید حکم اعدام سه معترض آبان‌ماه 98 خبر داد، کاربران عبارت «اعدام نکنید» را در توئیتر ترند کردند تا مخالفت خود را با صدور این حکم اعلام کنند.

شماری از شخصیت‌های برجسته ایرانی و غیرایرانی با بازنشر هشتگ «اعدام نکنید» همنوایی آشکاری را با این طوفان توییتری نشان دادند. بسیاری این همنوایی را تاریخی‌ترین حرکت اعتراضی ایرانیان پس از انقلاب خواندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید