حکومت افغانستان برنامه کمک غذایی «دسترخوان ملی» با هزینه 244 میلیون دالر را آغاز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان شنبه 18 ژوئیه برنامه کمک غذایی تحت نام «دسترخوان ملی» را با هزینه 244 میلیون دالر آغاز کرد.

محمد اشرف غنی در مراسم افتتاح این برنامه کمک غذایی گفت، یک گام دیگر از قرارداد اجتماعی میان دولت و ملت برداشته شده است.

غنی تاکید کرد، این برنامه کمک غذایی از طریق موسسات و شوراهای محلی تطبیق می‌شود و از روند تطبیق آن نظارت جدی صورت می‌گیرد با متخلفان برخورد جدی خواهد شد.

در همین حال، امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان در این مراسم گفت، روند توزیع کمک غذایی تحت نام «دسترخوان ملی» در دو مرحله در 34 ولایت این کشور تطبیق می‌شود.

صالح ادامه داد، در مرحله اول برنامه دسترخوان ملی شامل آرد، برنج، لوبیا، روغن و صابون دست‌شویی می‌شود، این مرحله به 86 میلیون دالر نیاز دارد.

وی علاوه کرد، در مرحله دوم بیش از 90 درصد مردم افغانستان شامل این برنامه خواهند شد که این مرحله دوم به 158 میلیون دالر نیاز دارد.

از سوی دیگر، بانک جهانی چهارشنبه 15 ژوئیه 2020 با نشر گزارشی نوشت، شیوع کرونا بر رشد اقتصاد افغانستان بیش از پنج درصد اثرات منفی گذاشته و در سال جاری میزان فقر در این کشور از 55 درصد به 72 درصد افزایش خواهد یافت.

قابل ذکر است که حکومت افغانستان در ماه رمضان امسال نیز برنامه توزیع نان خشک برای نیازمندان را در این کشور آغاز کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size