بازداشت معترضان در بهبهان، مشهد و شیراز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برخی مقامات محلی در شهرهای بهبهان، مشهد و شیراز از دستگیری معترضان به علت شرکت یا تشویق مردم به شرکت در تجمع خبر داد.

فرمانده انتظامی بهبهان، با اشاره به تجمع پنج‌شنبه شب هفته گذشته در این شهرستان تایید کرد که این تجمع برای اعتراض به وضعیت اقتصادی در ساعت 21 در میدان بانک ملی این شهرستان تشکیل شد.

محمد عزیزی به خبرگزاری ایرنا گفت: «ابتدا پلیس سعی داشت تا با مذاکره این افراد را متفرق کند اما آنها نه‌ تنها متفرق نشدند، بلکه اقدام به سردادن شعارهای هنجارشکنانه کردند. به همین دلیل پلیس هم با صلابت اقدام به متفرق ‌کردن آنها کرد».

به گفته او این تجمع هیچ‌گونه خسارت مالی و جانی نداشت و «افراد تجمع‌کننده هم به منازلشان هدایت شدند».

عزیزی تهدید کرد که پلیس با هرگونه بی‌نظمی و یا حرکتی که موجب بر هم زدن آرامش جامعه شود با قدرت و صلابت برخورد خواهد کرد و این رفتار را «وظیفه ذاتی» پلیس توصیف کرد.

از سوی دیگر، سپاه خراسان رضوی نیز از دستگیری تعدادی از افراد خبر داد که به انتشار فراخوان تجمع اعتراضی و خیابانی و تشویق به شرکت در آن در مشهد متهم هستند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، سپاه طی اطلاعیه‌ای از دستگیری این افراد خبر داد و آنها را «عوامل اصلی گروه‌های معاند و مرتبط با شبکه‌های ضدانقلاب» دانست.

سازمان اطلاعات سپاه استان فارس نیز در اطلاعیه‌¬ای پنج‌شنبه 16 ژوئیه ادعا کرد که یک تیم اقدامی وابسته به سازمان مجاهدین خلق که قصد انجام عملیات داشتند را شناسایی کرد.

رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان نیز در 13 ژوئیه از دستگیری کسانی که به گفته او «عناصر سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه» بودند، خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، احمد قربانی با اشاره به این اینکه در این دادگاه پرونده‌های امنیتی زیادی رسیدگی و منتهی به صدور حکم شده است، گفت که پرونده «یحیی احمد یوسفی» و «آریا جاویدان» از جمله آنهاست.

گفتنی است، روز پنج‌شنبه 16 ژوئیه پس از انتشار فراخوانی در اعتراض به وضعیت اقتصادی ایران، تعداد قابل توجهی از مردم بهبهان تجمع اعتراضی برگزار کردند و شعارهای ضدحکومتی از جمله «مرگ بر خامنه‌ای»، «حکومت آخوندی نمیخایم» سر دادند. این تجمع با پرتاب گاز اشک‌آور و دستگیری تعداد زیادی از معترضان که از سرنوشت آنها هیچ اطلاعی در دسترس نیست، به پایان رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید