مریم رجوی: جهان باید در رویارویی با رژیم ایران در کنار ملت ایران بایستد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان مجاهدین خلق روز جمعه 17 ژوئیه 2020 نشست سالانه خود را با حضور چهره‌های بین‌المللی سرشناس به صورت مجازی برگزار کرد. نشست امسال به دلیل بحران جهانی کرونا به صورت غیرحضوری برگزار شد.

در این نشست که با نام «نشست ایران آزاد» برگزار شد، چهره‌های سیاسی بین‌المللی و حامیان «َشورای ملی مقاومت ایران» بازوی سیاسی سازمان مجاهدین خلق حضور یافتند.

همزمان با برگزاری این نشست، شهرهای بزرگ اروپایی، آمریکا و استرالیا هم شاهد برگزاری نشست‌هایی بودند که با نشست اصلی که به میزبانی تیرانا، پایتخت آلبانی برگزار شد، مرتبط بودند. بیش از 30 هزار شرکت‌کننده در این نشست مجازی شرکت داشتند که این رقم یکی از بی‌سابقه‌ترین تجمعات نیروهای اپوزیسیون ایران بود.

برگزارکنندگان این نشست گفتند که حدود هزار چهره سیاسی نامدار از پنج قاره جهان در این نشست شرکت کرده و با تلاش‌های مردم ایران برای دستیابی به آزادی اعلام همبستگی کردند.

مراسم افتتاحیه نشست «ایران آزاد» با سخنرانی مریم رجوی، رئیس شورای ملی مقاومت ایران برگزار شد. رجوی در سخنان خود گفت: «این نشست صدای مقاومت ملت ایران، که چهل سال علیه دیکتاتوری دینی و فاشیستی و برای آزادی و دموکراسی را تکرار می‌کند.»

مریم رجوی در ادامه افزود: «خیزش‌های پی‌درپی برای سرنگوی رژیم آخوندی ادامه دارد؛ از دسامبر 2017 تا ژانویه 2018 و نوامبر 2019 و ژانویه 2020.»

او گفت: «این نشست صدای گروه‌های مقاومت و شهرهای عصیانگر در همه جای ایران اسا که به دوران ناامیدی، عدم اعتماد به نفس و ناتوانی پایان داده و آن را به میثاقی که مفاد آن "می‌توانیم و باید علیه رژیم ایران بپاخیزیم" تغییر داده... ما متعهد شده‌ایم که رژیم را سرنکون کرده و ایران را و همه حقوق از دست رفته ملت ایران را بازپس بگیریم.»

مریم رجوی در این نشست دولت‌ها ونهادهای بین‌المللی را به «ایستادن کنار ملت ایران در این رویارویی تاریخی با بزرگترین تهدید امنیت و صلح جهانی» ترغیب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید