سپاه مشهد: دستگیری افرادی که متهم به انتشار فرآخوان تجمع اعتراضی و خیابانی هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روابط عمومی و تبلیغات «سپاه امام رضا خراسان رضوی» از دستگیری افرادی که آنها را «از عوامل تشویق به آشوب در مشهد» خوانده خبر داد.

خبرگزاری فارس شامگاه پنج‌شنبه 16 ژوئیه 2020 در گزارشی نوشت: شماری از عوامل اصلی «گروه های معاند» که مردم را به تجمع و اعتراضات خیابانی تشویق می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

این بنگاه خبری نزدیک به سپاه پاسداران در ادامه مدعی شد که در سوابق برخی از این افراد، اقداماتی همچون «جاسوسی علیه امنیت ملی» نیز دیده می‌شود. در این گزارش به اسامی، زمان و مکان بازداشت این افراد اشاره‌ای نشده است.

«سپاه امام رضا استان خراسان رضوی» نیز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «با اشراف اطلاعاتی و اقدام سازمان اطلاعات سپاه امام رضا استان خراسان رضوی شماری از عوامل اصلی گروه های معاند که ضمن ارتباط با شبکه های ضدانقلاب، با انتشار فراخوان هایی هواداران و مردم را به تجمع و اعتراضات خیابانی تشویق می کردند، شناسایی و دستگیر شدند.در سوابق برخی از این افراد، اقداماتی همچون جاسوسی علیه امنیت ملی، دعوت به اغتشاش و تلاش برای برهم زدن نظم عمومی از طریق فضای مجازی دیده می‌شود.»

خبر بازداشت این افراد در حالی منتشر شده که شامگاه امروز تعدادی از مردم بهبهان در اعتراض به وضعیت نابسامان اقتصادی در ایران و صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی سال گذشته دست به تجمع اعتراضی زدند.

ویدیوهای منتشر شده در فضای مجازی حاکی از آن است که این تجمع مسالمت‌آمیز مردمی با حضور نیروهای امنیتی و نظامی جو امنیتی به خود گرفت.

براساس تصاویر منتشر شده معترضان بهبهانی شعارهایی مانند «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران»؛ «ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد» و « توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه» سر دادند.

گفتنی است نیروهای انتظامی و ضد شوروش برای متفرق‌کردن تظاهرکنندگان بهبهانی از پرتاب گاز اشک‌آور و شلیک گلوله جنگی به سمت معترضین استفاده کردند.

این تجمع‌ها در حالتی صورت می‌گیرد که نیروهای امنیتی و سپاه پاسداران در بسیاری از شهرهای ایران در حالت آماده‌باش به سر می‌برند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید