رویترز: نیروهای امنیتی ایران با گاز اشک‌آور اقدام به متفرق‌ کردن معترضان کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری رویترز شامگاه پنجشنبه 16 ژوئیه به نقل از منابع خود و برخی شاهدان عینی از برگزاری تظاهرات در شهر بهبهان واقع در جنوب غرب ایران خبر داد.

این خبرگزاری گفت، نیروهای امنیتی ایران روز پنجشنبه برای پراکنده کردن تظاهر کنندگان در شهر بهبهان از گاز اشک آور استفاده کردند.

رویترز به نقل از منابع خود نوشت، علاوه بر شهر بهبهان که شاهد تظاهرات گسترده‌ای علیه رژیم بود، دیگر شهرهای ایران نیز شاهد حضور سنگین و گسترده نیروهای امنیتی بود.

طبق گزارش این خبرگزاری تصاویر ویدیویی زیادی در شبکه‌های اجتماعی از داخل ایران منتشر شده که در آن نشان می‌دهد که معترضان شعار : «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم » را سر می‌دادند.

این تصاویر ویدیویی حضور پر رنگ نیروهای امنیتی در تهران، اصفهان، تبریز و برخی شهرهای ایران را نيز نشان می‌داد. برخی از معترضین شعارهایی علیه مقامات ارشد جمهورى اسلامى سر دادند.

خبرگزاری رویترز اما در گزارش خود گفته است که نمی‌تواند صحت یا سقم این ویدیوها را تایید کند.

اين خبرگزاری در پایان گزارش خود نوشت، مردم ایران از اوضاع بد اقتصادی خود به شدت عصبانى و ناراضی هستند. یکی از معترضان که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود از طریق تماس تلفنی به خبرگزاری رویترز گفته است:« اوضاع معیشتی و اقتصاد آنقدر بد است که ما نمی‌توانیم حتی زنده بمانیم».

علاوه برخبرگزاری رویترز برخی رسانه‌های وابسته به فعالان حقوق بشر ایران نیز با نشر تصاویر ویویویی از تجمعات اعتراضی مردم در شهر بهبهان خبر دادند.

طبق تصاویر ویدیویی شامگاه پنجشنبه مردم شهر بهبهان به خیابان‌ها ریخته و به سردادن شعارهای ضد حکومتی پرداختند. از جمله شعارهایی که در ویدیوها در شبکه‌های اجتماعی به وضوح شنیده می‌شد: شعار مرگ بر خامنه‌ای...نه غزه، نه لبنان جانم فدای ایران.... توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه.

بسیجی حیا کن مملکت را رها کن...ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد!....نترسید نترسید ما همه با هم هستیم و ایرانی بسه دیگه غیرتتو نشون بده.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید