در پی گسترش اعتراضات ایران اینترنت را در برخی شهرها قطع کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با گسترش اعتراضات در برخی شهرهای ایران و به ویژه شهر #بهبهان دسترسی کاربران در این شهر و برخی شهرهای دیگر به صورت کامل یا جزئی به اینترنت قطع شد.

وبگاه نت‌بلاکز که به رهگیری مسیر اطلاعات و دسترسی مردم جهان به اینترنت می‌پردازد، در صفحه توئیتر خود خبر داد که ایران دسترسی شهروندان در استان خوزستان به اینترنت قطع شد.

Advertisement

نت‌بلاکز در صفحه توئیتر با هشتگ #IranProtests خود نوشت: «تایید شده: همزمان با اعتراضات ضددولتی، اختلالاتی در اینترنت خوزستان در جنوب غربی ایران از ساعت 10 شب به وقت محلی دیده می‌شود. داده‌های زنده شبکه نشان می‌دهد این اختلالات بسته به شرکت سرویس‌دهنده کلی و یا جزئی هستند.»

ایران پیش از این هم همزمان با اعتراضات سراسری آبان ماه 98 اقدام به قطع کامل اینترنت کرد. این قطعی سراسری که 7 روز به طول انجامید از 25 آبان 98 شروع و تا 3 آذر 98 ادامه داشت و دسترسی همه کاربران را به شبکه بین‌المللی قطع کرد.

تعدادی از مردم بهبهان در اعتراض به وضعیت نابسامان اقتصادی در ایران و صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی سال گذشته دست به تجمع اعتراضی زدند. ویدیوهای منتشر شده در فضای مجازی حاکی از آن است امروز پنج‌شنبه 24 تیر 1399این تجمع مسالمت‌آمیز مردمی با حضور نیروهای امنیتی و نظامی جو امنیتی به خود گرفت.

براساس تصاویر منتشر شده معترضان بهبهانی شعارهایی مانند «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران»؛ «ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد» و «توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه» سر دادند.

اخباری از آغاز اعتراضات در دیگر شهرهای ایران هم مخابره شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید