از کنترل خارج‌ شدن موج دوم کرونا در اسرائیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دولت اسرائیل که سیاست کاهش محدویت‌های مقابله با کرونا را در پیش گرفته بود از عصر جمعه 17 ژوئیه بار دیگر به سیاست فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از تجمع روی آورد.

بر اساس آخرین گزارش‌های رسانه‌ای در داخل اسرائیل در پی سرعت یافتن شیوع مجدد کرونا پس از کاستن از محدودیت‌ها، دولت اکنون تصمیم گرفته محدودیت‌های جدیدی را اعمال کند؛ آن هم درحالی که منتقدین از آشفتگی مدیریت بحران دولت اسرائیل سخن می‌گویند.

به باور کارشناسان، اسرائیل که عملاً قادر نیست موج دوم ویروس کرونا را مهار کند، قصد دارد محدودیت‌های جدیدی برای مقابله با گسترش ویروس کرونا اعمال کند.

در این راستا از عصر روز جمعه 17 ژوئیه رستوران‌ها دیگر نمی‌توانند از مشتریان خود پذیرایی کنند و فقط مجازند غذا را تحویل دهند. باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی باید تعطیل شوند، هتل‌ها نیز مجبورند همه‌روزه کار نکنند.

بر اساس همین پروتکل، فروشگاه‌ها، موزه‌ها و استخرها باید دوباره در آینده بسته شوند اما فقط در آخر هفته. روزهای آخر هفته سواحل نیز دوباره تعطیل اعلام شدند.

این محدویت‌ها از هفته آینده اعمال خواهد شد

این تصمیمات جدید نشان می‌دهد که دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل با دشواری‌های زیادی روبرو شده ‌است. کارشناسان امور بهداشت اسرائیل محدودیت‌های شدیدتری را به دولت توصیه می‌کنند، این در حالی است که نمایندگان حوزه اقتصاد نسبت به عواقب مهلک ناشی از محدویت‌های جدید در فعالیت‌های تجاری هشدار می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید