آمریکا: ایران سامانه‌های دفاع موشکی خود را در بالاترین سطح آماده‌باش قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات‌متحده آمریکا به داده‌های اطلاعاتی مختلفی دست پیدا کرده که نشان می‌دهد ایران بخشی از سامانه‌های دفاع هوایی خود را در بالاترین سطح آماده‌باش قرار داده و یک مقام آمریکایی به سی‌ان‌ان گفت که این اقدام ایران پس از انفجارهای متعدد روزهای گذشته در تاسیسات مرتبط با برنامه موشکی و هسته‌ای ایران در دستور کار قرار گرفت.

این مقام آمریکایی به سی‌ان‌ان گفت که حالت آماده‌باش یعنی اینکه ایران موشک‌های زمین به هوای خود را آماده شلیک کرده تا اهدافی که گمان می‌رود، منشاء تهدید باشند را هدف قرار دهد.

هنوز معلوم نیست آمریکا چگونه به این داده‌ها دست پیدا کرده اما ماهواره‌ها، هواپیماهای جاسوسی و کشتی‌های آمریکایی به شکل مستمر ایران و تحرکات نیروهای این کشور را زیر ذره‌بین دارند.

آمریکا معتقد است که این آماده‌باش نیروهای ایرانی بخشی از یک رزمایش و تمرین نظامی نیست و واکنشی به حوادث روزهای اخیر است و نشان می‌دهد ایران درباره اینکه با چه تهدیداتی مواجه است، دچار سردرگمی شده است.

نظرات و تحلیل‌های متعدد و گاه متضادی درباره منشاء حوادث روزهای اخیر در ایران مطرح شده که نقش اسرائیل در این حملات محتمل‌ترین گزینه به شمار می‌رود و برخی مقامات اسرائیل نیز تلویحا نقش این کشور در حمله به تاسیسات هسته‌ای و موشک‌های بالستیک ایران را تایید کرده‌اند.

یک مقام آمریکایی به سی‌ان‌ان گفت که واشنگتن نگرانی‌هایی درباره حمله ایران به شکلی که نتوان آن را پیش‌بینی کرد، دارد، به ویژه اینکه ایران احساس می‌کند از سوی آمریکا و اسرائیل مورد هدف قرار گرفته است.

ایران خلال یک ماه گذشته شاهد مورد هدف قرار گرفتن برخی تاسیسات هسته‌ای و بالستیکی خود بود. در مجموعه انفجاراتی که در ماه گذشته نقاط مختلف ایران را لرزاند، پایگاه‌های هسته‌ای و موشکی متعددی مورد هدف قرار گرفتند و تاسیسات غنی‌سازی نطنز مهم‌ترین مرکز مورد هدف قرار گرفته بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید