میلیون‌ها نفر در جهان از نسخه جعلی واتساپ استفاده می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آمارها نشان می‌دهد میلیون‌ها نفر در جهان از نسخه جعلی پیام‌رسان واتساپ استفاده می‌کنند. واتساپ محبوب‌تر و پرکاربردترین برنامه پیام‌رسان جهان است و استفاده از نسخه‌های غیررسمی و جعلی آن می‌تواند امنیت کاربران را به شکل جدی به خطر انداخته و به نفوذگران فرصت نفوذ به تلفن‌های همراه آنان و دسترسی به فایل‌ها، تصاویر و داده‌های شخصی آنها را می‌دهد.

وبگاه WABetaInfo درباره استفاده از نسخه‌های جعلی واتساپ هشدار داد و اعلام کرد که نسخه‌های جعلی از نظر شکل و شمایل و ویژگی‌ها مانند واتساپ اصلی هستند با این تفاوت که استفاده‌کنندگان از نسخه‌های جعلی خود را در دسترس هکرها قرار داده و به آنها فرصت و امکان هک کردن تلفن‌های همراه را می‌دهد.

نسخه‌های جعلی اغلب به کاربران وعده امکانات بیشتری را می‌دهند. کارشناسان می‌گویند که بسیاری از این وعده‌ها حقیقت ندارد، اما اگر هم حقیقت داشته باشند، ارزش ریسک و مخاطره را ندارند. سازندگان این نسخه‌ها می‌توانند به راحتی کنترل تلفن همراه کاربران را به دست گرفته و از آنها برای حملات اینترنتی یا جاسوسی روی اینترنت استفاده کنند.

روزنامه «سان» بریتانیا هم گزارش کرد هکر از طریق نسخه‌های جعلی واتساپ می‌توانند دیگر برنامه‌های موجود روی تلفن همراه کاربران را دستکاری کرده و همچنین به مکالمات و چت‌های آنها دسترسی پیدا کنند.

استفاده از نسخه‌های جعلی همچنین می‌تواند کاربران را در معرض خطر مسدود شدن حساب‌هایشان از سوی شرکت واتساپ قرار دهد و از این رو به کاربران توصیه شده که دائما نسخه رسمی و به روز شده واتساپ را دانلود و نصب کنند تا خود از هر گونه خطری در امان بدارند.

نسخه اصلی واتساپ را می‌توان از درگاه‌های رسمی مانند گوگل پلی و اپ استور دانلود و نصب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید