مژده دانشگاه آکسفورد: واکسن کرونا ممکن است ماه سپتامبر آماده شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دانشگاه آکسفورد در بریتانیا روز 16 ژوئیه اعلام کرد این دانشگاه در حال تحقیق در مورد تولید واکسن علیه ویروس کرونا است.

انتظار می رود این دانشگاه نتایج آزمایش‌‌های اولیه خود را در مورد واکسن کرونا در مجله علمی «لانست» منتشر کند.

این دانشگاه قرار است اطلاعاتی درباره موفقیت این واکسن در ساخت آنتی بادی معروف به «T-cells» که قاتل ویروس کرونا است، در این مجله منتشر کند.

اگرچه موفقیت این واکسن در شکل گیری سلول‌های ضد ویروس کرونا یک موفقیت بزرگ به شمار می‌رود، اما تا زمانی که نتایج آزمایشات در مرحله سوم آن طی چند هفته آینده اعلام نشود، نمی‌توان روی واکسن حساب کرد. در نتایج آزمایش مرحله سوم آزمایش باید از اثربخشی واکسن و عدم وجود عوارض جانبی برای آن اطمینان حاصل شود.

طبق این گزارش اگر واکسن دانشگاه آکسفورد موفقیت آمیز باشد ، تا پایان ماه سپتامبر آینده در بازار عرضه می‌شود.

مجله پزشکی «لانست» روز چهارشنبه اعلام کرد، دوشنبه آینده اطلاعاتی از داده‌های آزمایشات بالینی مورد انتظار که برای اولین بار از واکسن احتمالی بیماری کووید 19 توسط شرکت «آسترا زینیکا» و دانشگاه «آکسفورد» تهیه شده است، منتشر می‌کند.

سخنگوی این مجله علمی گفت: «ما انتظار داریم این داده‌ها که در مرحله ویرایش نهایی است، روز دوشنبه 20 ژوئیه برای انتشار فوری چاپ شود».

بیش از 100 شرکت و تیم تحقیقاتی در سرتاسر جهان به دنبال تولید واکسن برای مبارزه با Covid-19 هستند، از جمله حداقل 17 واکسن که در حال حاضر روی انسان‌ها آزمایش می‌شوند تا اثربخشی آن مشخص شود.

براساس سرشماری «خبرگزاری فرانسه» به نقل از منابع رسمی تا ساعت 19:00 روز چهارشنبه، ویروس جدید کرونا باعث مرگ 579.938 نفر در سراسر جهان شد. این ویروس در ماه دسامبر سال 2019 در چین ظاهر شد.

از زمان شروع شیوع این بیماری، بیش از 13 میلیون و 407 و ،780 نفر به طور رسمی در سراسر جهان به این بیماری مبتلا شدند که از میان این تعداد 7 میلیون و264.600 نفر بهبود یافته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید