شمار مبتلایان کرونا در افغانستان به 35070 و قربانیان به 1115 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان پنج‌شنبه 16 ژوئیه اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 76 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 35 هزار و 70 نفر و قربانیان به یک هزار و 115 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته 21 بیمار کرونا در این کشور جان‌باختند و 425 بیمار دیگر بهبود یافتند که شمار مجموع جان‌باختگان به 1115 و بهبود یافتگان به 22 هزار و 881 نفر رسید.

براساس گفته وزارت صحت عامه افغانستان، ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار و پکتیا این کشور بیشترین افراد آلوده به ویروس کرونا را دارند.

از سوی دیگر، ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت: «کابینه تصمیم اتخاذ کرد که مکاتب و پوهنتون‌ها(دانشگاه) سر از تاریخ 15 اسد(مرداد) سالروان با در نظرداشت رعایت سفارشات و معیارهای صحی، مشروط بر اینکه وضعیت ابتلا به ویروس کرونا در سطح کشور به اساس ارزیابی وزارت صحت عامه، الی زمان فوق‌الذکر تشدید نیابد، آغاز گردد».

شایان ذکر است که وزارت صحت عامه افغانستان گفته که شیوع ویروس کرونا در این کشور رو به کاهش است، اما این وزارت تلاش دارد با اتخاذ تدابیر از موج دوم ویروس کرونا در این کشور جلوگیری کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید