سعودی چند فرد و شرکت را به دلیل ارتباط با داعش به فهرست تروریسم افزود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی روز چهارشنبه 15 ژوئیه 2020 با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که چند فرد و شرکت را به دلیل تامین مالی اقدامات تروریستی به فهرست تروریسم افزود. این تحریم‌ها سه شرکت صرافی در ترکیه و سوریه و چند نفر دیگر که با سازمان تروریستی داعش در ارتباط بودند، شد.

ریاست امنیت کشور سعودی با همکاری 6 کشور عضو مرکز مبارزه با تامین مالی تروریسم، 3 شرکت صرافی در ترکیه و سوریه را به دلیل انتقال اموال برای داعش به فهرست تروریسم افزودند. نام این شرکت‌ها شامل شرکت‌های «الهرم» و «الخالدی» در ترکیه و سوریه و همچنین شرکت‌های «تواصل» و سازمان تامین اجتماعی «نجاة» اعلام شد.

سازمان تامین اجتماعی «نجاة» به عنوان پوششی برای انتقال پول به داعش و حمایت از فعالیت‌های این سازمان تروریستی به کار می‌رفت و علاوه بر خود سازمان نجاة، «سعید حبیب خان» مدیر این سازمان در افغانستان و همچنین فرد دیگری به نام «عبد الرحمن علي الأحمد الراوی» هم به فهرست تروریسم افزوده شد.

براساس بیانیه‌ای که خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی سعودی منتشر کرد، شرکت‌های صرافی الهرم، تواصل، صرافی خالدی، وعبدالرحمن علي حسين الأحمد الراوی، سازمان تامین اجتماعی نجاة و سعید حبیب احمد خان تسهیلات مالی در اختیار داعش قرار داده‌اند.

سه شرکت صرافی یاد شده که در ترکیه و سوریه مستقر هستند، نقش اساسی را در ارسال پول برای فرماندهان و پیکارجویان داعش در سوریه برعهده داشتند.

مرکز مبارزه با تامین مالی تروریسم در سال 2017 تاسیس شده و تا کنون در 5 مرحله بیش از 60 فرد و نهاد را از سرتاسر جهان را به فهرست تحریم‌های خود افزود که از آن جمله می‌توان به داعش، القاعده، سپاه پاسداران، طالبان، و حزب‌الله لبنان اشاره کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید