دستبرد بزرگ به توییتر: ارزش سهام این شرکت 4 درصد سقوط کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی هک‌شدن حساب‌های چهره‌های سرشناسی چون باراک اوباما رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، جو بایدن کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری، ایلان ماسک بنیانگذار شرکت تسلا، جف بزوس بنیانگذار و سهامدار عمده آمازون، بیل گیتس موسس شرکت مایکروسافت وهمچنین حساب شرکت‌هایی چون اپل و اوبر و غیره در شبکه توییتر، سهام این شرکت 4 درصد از ارزش خود را از دست داد.

این نفوذ گسترده و بی‌سابقه شامگاه چهارشنبه 15 ژوئیه 2020 رخ داد و هکرها با انتشار پیامی در این صفحات، از کاربران خواستند مبالغی را به صورت رمزارز بیتکون به حساب مشخصی واریز کنند و در ازای آن دو برابر آن را دریافت کنند.

در صفحه ایلان ماسک نوشته شد: «چهارشنبه خوبی داشته باشد، به همه فالوورهایم نفری یک بیتکون هدیه می‌کنم. هر مبلغی که برایم به آدرس این کیف بیتکوین ارسال شود، دو برابر آن را پس می‌دهم.»

جاک دورسی، مدیر توئیتر در صفحه‌اش نوشت: «روز سختی را در توئیتر پشت سر گذاشتیم. همه ما از این اتفاق ناراحتیم و پس از آنکه اطلاعات بیشتری درباره آنچه رخ داد، به دست آوریم، آن را به اشتراک خواهیم گذاشت.»

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، معاون اول سابق رئیس‌جمهوری آمریکا، مدیر شرکت آمازون، بنیانگذار شرکت مایکروسافت، مایل بلومبرگ شهردار سابق نیویورک، کانی وست و ویز خلیفه دو خواننده معروف، وارن بافت، شرکت اپل، شرکت اوبر، شرکت ویندی از جمله افراد و شرکت‌هایی بودند که حسابشان هک شد.

گفته شده که هزاران دلار به صورت رمزارز به هکرها ارسال شده و توئیتر هم در اقدامی عجیب، بسیاری از صفحات رسمی و تایید شده را تا اطلاع ثانوی از انتشار توئیت منع کرد. این ممنوعیت شامل بسیاری از چهره، شرکت‌ها، رسانه‌ها، روزنامه‌نگاران و نهادهای دولتی و غیردولتی شد.

پس از انتشار خبر این نفوذ گسترده به توئیتر، ارزش سهام این شرکت در بازارهای وال‌ستریت 4 درصد کاهش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید